ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Громадська рада при Нацраді підтримала законопроєкт про медіа та надасть свої пропозиції

06.09.2022, 15:40
Фото – ukrinform.ua
Фото – ukrinform.ua

Громадська рада, що діє при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, підтримує законопроєкт “Про медіа” і надасть пропозиції до його окремих положень.

Пропозиції Громадське рада обговорила на своєму засіданні, повідомляється на сайті Нацради.

Громадське рада наголосила, що ухвалення цього закону є кроком до того, щоб медіа в Україні діяли й розвивалися за європейськими нормами та правилами. 

Члени Громадської ради розглянули пропозиції Сергія Бойка, частина яких стосується  термінології законопроєкту, та одностайно підтримала їх. Бойко пропонує низку уточнень, які увиразнюють окремі визначення. 

Інша група пропозицій стосується застосування правил і обмежень. Вони спрямовані на те, щоб  відповідальність мовників і медіасервісів була чітко розподілена: яка санкція передбачена за те чи інше порушення.

Окремо в пропозиціях зазначено, що постачальники медіасервісів не мають іншого впливу на контент, окрім як визначати канали в пакеті програм. Це, на думку Сергія Бойка, треба врахувати в законопроєкті. Наталія Клітна теж звернула увагу на цю пропозицію та запропонувала посилити аргументацію до цієї правки.

Усі члени Громадської ради погодилися з висновком, що законопроєкт хоч і складний та дещо суперечливий, однак є великим кроком уперед в українському медіазаконодавстві.

Громадська рада надішле до робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, що опрацьовує законопроєкт,  листа зі своїми пропозиціями.

Як повідомляв ІМІ, 30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт №2693-д “Про медіа” в першому повторному читанні.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав доопрацювати ухвалений парламентом у першому читанні законопроєкт “Про медіа”, щоб не допустити звуження сфери використання державної мови. 

29 серпня 34 народні депутати з п’яти фракцій та позафракційні звернулися 29 серпня до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука із закликом зняти з найближчого пленарного засідання законопроєкт №2693-д “Про медіа”. 

27 липня голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, його перша заступниця Ірина Констанкевич і голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук внесли пропозиції до законопроєкту “Про медіа” №2693-д, який Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики в липні 2020 року рекомендував Раді ухвалити за основу.

Liked the article?
Help us be even more cool!