ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Голова Єврокомісії закликала світ працювати над безпекою у сфері штучного інтелекту

Фото – EPA / UPG
Фото – EPA / UPG

Голова Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн заявила про необхідність розроблення на глобальному рівні заходів захисту від ризиків, пов'язаних з розвитком штучного інтелекту (ШІ).

Про це вона заявила 10 вересня на третій сесії G20 у Делі (Індія), повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Вважаю, що Європа та її партнери мають розробити нову глобальну структуру ризиків, пов'язаних із ШІ. Це має захистити нас від системних соціальних ризиків і водночас стимулювати інвестиції в безпечні та відповідальні системи штучного інтелекту”, – сказала вона.

“Ключове питання полягає в тому, як використовувати технології, що швидко змінюються. Показово, що навіть творці та винахідники ШІ закликають політичних лідерів до регулювання. У ЄС 2020 року ми представили перший в історії закон про штучний інтелект. Ми хочемо сприяти інноваціям і водночас зміцнювати довіру”, – зазначила фон дер Ляєн.

За її словами, на глобальному рівні “необхідно вийти на ширшу спільноту Організації Об'єднаних Націй”. Вона вважає, що знадобиться “орган, аналогічний МГЕЗК (Міжурядовій групі експертів зі зміни клімату)”, і для цього потрібна додаткова робота з науковцями, підприємцями та новаторами.

“Вони мають надати знання про ризики, пов'язані із ШІ, а також про потенційні вигоди для людства”, – сказала голова Єврокомісії.

Як повідомляв ІМІ, у липні Рада Безпеки ООН провела перше засідання щодо небезпек штучного інтелекту. 

30 травня 2023 року провідні лідери в галузі штучного інтелекту, зокрема гендиректор OpenAI Сем Алтман, разом з експертами й професорами порушили питання “загрози вимирання людства через ШІ”, закликавши законотворців розглядати її на рівні з ризиками від пандемій і ядерної війни.

У березні бізнесмени Ілон Маск, Стів Возняк і група інших експертів зі штучного інтелекту та очільників індустрії опублікували відкритого листа із закликом до піврічної паузи в розробленні систем, потужніших за GPT-4, нещодавно запущений OpenAI. Автори листа посилаються на потенційні ризики таких розробок для суспільства й людства.

ЮНЕСКО запустила “глобальні вказівки” щодо використання генеративного ШІ в освіті й наукових дослідженнях. Документ визначає заходи, яких рекомендується вжити національним регуляторам у сферах на кшталт захисту даних і перегляду законів про авторське право; ЮНЕСКО також закликає держави впевнитися, що педагоги мають необхідні навички роботи зі штучним інтелектом.

Liked the article?
Help us be even more cool!