ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Голка": Міндовкілля відкриє доступ до документів у Реєстрі оцінки впливу на довкілля

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) відкриє доступ до всіх документів у Реєстрі висновків з оцінки впливу на довкілля, який було закрито з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє громадська ініціатива “Голка” з посиланням на першого заступника міністра Олександра Краснолуцького.

За його словами, міністр доручив профільному заступнику підготувати пропозиції щодо змін до нормативно-правових актів, які збільшать доступ громадськості до інформації з Реєстру висновків з оцінки впливу на довкілля.

Олександр Краснолуцький зауважив, що міністр дав доручення після того, як прочитав публікацію “Голки” про Оболонський острів. У ній ішлося про те, що громадськість мала проблеми з доступом до документів про оцінювання впливу на довкілля.

“З 2023 року запущено новий реєстр оцінки впливу на довкілля на платформі “Екосистема”, який ідентифікує особу користувача і після цього надає повний доступ до усіх матеріалів. Водночас старі документи дійсно не відображаються у ній”, – прокоментував перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Він додав, що, поки розв'язується питання про доступ громадськості, міністерство надаватиме інформацію з реєстру оцінки впливу на довкілля, який діяв до 31.12.2023, за запитом на безкоштовній основі.

Висновки оцінювання впливу на довкілля дають можливість громадянам побачити, які наслідки для екології матиме певна діяльність або будівництво, а також виявити порушення та корупційні схеми під час проведення цього оцінювання та майбутньої діяльності.

Аналітик громадської ініціативи “Голка” Георгій Могильний пояснив, що під час підготовки матеріалу про Оболонський острів документи дістати було важко, хоча вони мали б бути в публічному доступі:

“Ми звернулися до органу, що відповідав тут за здійснення оцінки впливу на довкілля, – Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації. Нам виставили рахунок на 2500 гривень за сканування документів і порадили звернутися до Міндовкілля для отримання у них дозволу”, – розповів аналітик.

За словами Георгія Могильного, копії документів в електронному вигляді зберігаються в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля і мають бути в загальному доступі онлайн, але цей доступ обмежили після повномасштабного вторгнення.

“Йдеться про 6000 справ, пов’язаних з оцінкою впливу на довкілля, які мають бути у публічному доступі. Сподіваюся, що ситуацію дійсно вдасться змінити і реєстр відкриють”, – сказав Могильний.

У “Голці” нагадали, що робили матеріал про доступ до документів у Реєстрі висновків з оцінки впливу на довкілля, який закрили з початку повномасштабного вторгнення. Після розголосу народні депутати Ярослав Юрчишин (“Голос”) та Олександр Бакумов (“Слуга народу”) звернулися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з проханням відкрити доступ до документів.

Liked the article?
Help us be even more cool!