ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Газета “Новомосковська правда” заявляє про зумисне гальмування міськрадою їх роздержавлення

13.06.2017, 12:33

Новомосковська міська рада на Дніпропетровщині зумисне гальмує процес роздержавлення газети “Новомосковська правда”, прагнучи знищити видання. Конфлікт між колективом газети та міськрадою, яка є співзасновником, триває понад рік. Про це йдеться у листі редакції до Національної спілки журналістів України, повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на прес-службу НСЖУ.

У лютому 2016 року трудовий колектив на своїх зборах ухвалив рішення щодо участі в першому етапі реформування газети та виходу органів державної влади зі складу співзасновників. Відповідну пропозицію газета надіслала до співзасновників. При цьому зазначено, що міськрада фактично не розглянула пропозицію трудового колективу.

“Питання про роздержавлення газети не виносилося на сесію. І це при тому, що міська рада, як співзасновник, перестала фінансувати видання з 2012 року”, – сказав головний редактор колективного підприємства редакції газети “Новомосковька правда” Вадим Червоноштан.

Усе, на думку редактора, через гостру критику газети у бік влади. “Ми фактично п’ять років у вільному плаванні – самі на себе заробляємо. Але й надалі лишаємося зі зв’язаними руками, адже не можемо самостійно приймати рішення – п’ятдесят відсотків голосів за співзасновниками”, - сказав головред.

Редакція повідомляє, що звернення колективу до суду не дало належних результатів – позитивне рішення на користь газети було скасоване після апеляції міськради.

“Через два роки мали б святкувати сторіччя заснування нашого видання. Та якщо ситуація не зміниться, не буде внесено мін до Закону України “Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації”, навряд чи видання існуватиме далі. Адже, уміло користуючись неврегульованими шпаринами в нормативних актах, можновладці нехтують законом та роблять усе можливе для знищення газети”, - сказав Червоноштан.   

Виконуючий обов’язки міського голови міста Новомосковськ, секретар Новомосковської міської ради Сергій Горошок у телефонній розмові прокоментувати ситуацію відмовився. Надати інформацію погоджується лише після офіційного запиту.

Медіа-юристка ГО “Платформа прав людини” Людмила Опришко зазначила, що проблема невиконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” з боку органів місцевого самоврядування дійсно існує.

“На жаль, такі випадки є непоодинокими. Відповідно до частини 3 статті 4 згаданого Закону засновники (співзасновники) друкованого засобу масової інформації та редакції зобов'язані у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції прийняти рішення про реформування та про спосіб реформування, яке довести до відома трудового колективу та надіслати до Держкомтелерадіо”, – прокоментувала вона.

За її словами, на практиці нерідко мають місце випадки, коли місцеві ради вчасно не ухвалюють зазначені рішення, гальмуючи у такий спосіб проведення реформи.

“Звісно, такі дії чи бездіяльність місцевих рад є незаконними. Проте надійного механізму впливу, який би спонукав їх дотримуватись вимог закону та приймати рішення про реформування, наразі законодавство України не містить, – наголосила  Опришко.

Як повідомляв ІМІ, НСЖУ заявила, що з 244 учасників першого етапу роздержавлення ЗМІ перереєструвалися 37 видань, із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості.

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України №917-VIII “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

До кінця 2018 року в Україні триватиме роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності Закону та другий - протягом наступних двох років.

8 червня члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували проект закону №6560 “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!