ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Експертку ІМІ цькують і погрожують їй у соцмережі через висвітлення ситуації в Нових Санжарах

24.02.2020, 16:23
Фото – Shutterstock / poynter.org
Фото – Shutterstock / poynter.org

Медіаекспертку ІМІ Ірину Земляну цькують і погрожують їй у фейсбуці через висвітлення ситуації з евакуйованими українцями з Китаю до Нових Санжар (Полтавська область).

За словами Ірини, погрози надходять у приватні повідомлення в месенджер та в коментарях у соцмережі.

Вона зазначила, що активна фаза булінгу почалася після виходу 20 лютого її колонки на сайті інтернет-видання “Букви” під назвою “Битва під Полтавою 2.0. Як провалити комунікацію і посіяти паніку”. У колонці йшлося про можливе розміщення евакуйованих українців з Китаю в санаторії “Нові Санжари”.

“Після того як я почала активно висвітлювати ситуацію в Нових Санжарах, мене почали булити в коментарях у соцмережах, а після, коли вийшла колонка на “Буквах”, – і в приватних повідомленнях. Ображали як мене особисто, так і моїх земляків. Загалом за чотири дні я отримала понад 30 всіляких образ”, – розповіла Земляна.

До поліції звертатися Ірина Земляна не збирається, оскільки має досвід звернення щодо кібербулінгу та вважає цю справу неперспективною.

 

Як повідомляв ІМІ, 10 вересня 2019 року ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька Ірина Земляна та Єлизавета Кузьменко подали заяву до Департаменту кіберполіції Національної поліції України стосовно цькування та погроз на їхню адресу в соціальних мережах.

Медіаекспертки просили Національну поліцію України внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування, а також ужити інших заходів у межах та відповідно до чинного законодавства. 

Київське управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України розцінило як “колективне звернення громадян” заяву ініціаторок флешмобу #ятобінедорогенька Ірини Земляної та Єлизавети Кузьменко щодо цькування та погроз на їхню адресу в соцмережах.

Нагадаємо, флешмоб #ятобінедорогенька виник як відповідь на звернення Петра Порошенка до журналістки видання “Детектор медіа” Марини Баранівської: “…Ключова позиція, дорогенька моя, – ми маємо змінити з вами країну”.

7 березня 2018 року Ірина Земляна і Єлизавета Кузьменко опублікували дописи на своїх особистих сторінках у фейсбуці, у яких розпочали флешмоб #ятобінедорогенька проти сексизму політиків щодо журналісток.

Дописи містили їхні фотографії у футболках з написом “Я тобі не дорогенька” та супроводжувалися текстом “Свято наближається... #ятобінедорогенька, Петре Олексійовичу!”. Після публікації вказаних дописів почали з’являтися коментарі, що містять цькування та кібербулінг.

Liked the article?
Help us be even more cool!