ДУС проігнорувало запит журналіста ТВі щодо «Залісся»
14.03.2012, 03:31
Журналіст телеканалу ТВі Дмитро Гнап 2 березня відправив запит Державному управлінню справами, у якому запитав, чому на території державної резиденції «Залісся» досі не створено Національний природний парк, проте відповіді так і не отримав. Про це він написав у своєму блозі на «Українській правді».
«2-го березня я відправив в ДУС запит. В ньому питав: з яких причин на території державної резиденції "Залісся" досі не створено Національний природний парк? І куди поділись гроші на його створення? Але, не зважаючи на вимоги Закону "Про доступ до публічної інформації", протягом п'яти робочих днів ми не отримали відповіді ні поштою, ні факсом, ні на електронну скриньку», - написав журналіст.
Також Гнап повідомив, що 24-го лютого у ДУС відправила запит його колега Анна Бабінець щодо роботи Житомирського лікеро-горілчаного заводу. За його словами, Анна хотіла відвідати це державне підприємство і поцікавитись навіщо воно закупило пляшок на понад 200 мільйонів гривень.
«В ДУС їй повідомили, що запит отримали і навіть надали листу вхідний номер», - зазначив Гнап, зауваживши, що цей завод входить в господарську структуру Адміністрації Президента.
«Долю наших запитів ми намагалися дізнатися телефоном. Але з минулої середи, працівники ДУС просто перестали піднімати слухавки. Хоча, раніше, до отримання наших питань, з нами мило спілкувалися за телефонами: 255-6498, 255-6050, 255-6594 та 255-6523. Останні дні ці телефони просто мовчать. А на них сидять, до речі, цілих три департаменти Держуправління справами», - написав Дмитро Гнап.
Нагадаємо, 11 грудня 2009 року президент України Віктор Ющенко підписав Указ №1049, відповідно до якого на території "Залісся" замість закритої президентської бази відпочинку має бути створений відкритий для всіх громадян Національний природний парк.
28 лютого журналісти Дмитро Гнап і оператор Кирило Шапар спробували взяти в директора державної резиденції "Залісся" Віктора Камінецького коментар щодо того, чому не виконується вищезгаданий указ президента.
Проте, прес-служба телеканалу повідомляла, що «зазначені питання обурили директори державної резиденції і Камінецький напав на журналіста й оператора, намагаючись вихопити камеру. Відбулася фізична сутичка, у результаті якої були пошкоджені камера і мікрофон знімальної групи. Після інциденту директор резиденції залишив місце події».
Телеканал ТВі звернувся до ГУ МВС у місті Києві, де вже прийняли їхню заяву, а також до Вишгородської прокуратури, щоб вони дали правову оцінку і розібралися в ситуації.
ІМІ
Liked the article?
Help us be even more cool!
Help us be even more cool!