ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Депутати пропонують визначити європейський телерадіопродукт, але російський не має бути європейським

08.05.2015, 15:57

Нанродні депутати, члени Комітету Верховної Ради з питань телебачення і радіомовлення, запропонували зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення» в частині визначення передач європейського виробництва, на які законом встановлено квоту 80%. Вони пропонують не зараховувати до європейського російський продукт.

Відповідний законопроект № 2766 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)» зареєстровано 30 квітня. Його авторами є Вікторія Сюмар, Дмитро Стеценко, Олександр Опанасенко та Сергій Висоцький, повідомляє Телекритика.

Автори законопроекту пропонують вважати передачами європейського виробництва ті, які створені однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення (а Росія, як відомо, її не ратифікувала).

Також до передач європейського виробництва мають відноситися передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення, за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.

Для російського продукту передбачено додаткове обмеження: у випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб - резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), вона не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва. Таким чином, навіть українсько-російська чи європейсько-російська копродукція не входитиме до квоти європейського та українського продукту.

Чинним законом «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07:00 та 23:00 повинні показувати не менше 80% передач європейського виробництва, у тому числі - не менше 50% передач українського виробництва, а радіостанції - транслювати не менше 50% музичних творів українських авторів і виконавців. Автори законопроекту пропонують дещо уточнити норму про квоту європейського та українського продукту, а саме - що квоти вираховуються із загального тижневого обсягу мовлення.

Як пояснюють автори законопроекту, положення закону про квоти європейського продукту фактично не виконується, оскільки в українському законодавстві відсутнє визначення поняття «програми європейського виробництва». «Саме тому, законопроектом пропонується включити до Закону формальний критерій, який дозволить чітко визначити передачі європейського виробництва та забезпечить необхідну нормативну базу для дотримання Україною своїх міжнародних обов'язків», - аргументують депутати в пояснювальній записці.

Нагадаємо, 2 квітня Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою 5 лютого закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект №1317), який забороняє показ в Україні частини російських фільмів та серіалів. 4 квітня закон було опубліковано. Він почне діяти через два місяці з дня опублікування.

У законі, зокрема, міститься така норма: «...заборона розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року. Заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди передбачених попереднім реченням органів та дій, поширюється на фільми, вироблені після 1 січня 2014 року».

Liked the article?
Help us be even more cool!