ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Білорусь надіслала Польщі документи на екстрадицію засновників телеграм-каналу Nexta

08.02.2021, 10:34
Фото – naviny.media
Фото – naviny.media

Слідчий комітет Білорусі скерував до Польщі документи на екстрадицію засновника телеграм-каналу Nexta Степана Путила і екс головного редактора Nexta Романа Протасевича. 

Про це сказав начальник міжнародно-правового відділу Слідчого комітету Михайло Вавуло в інтерв'ю газеті “Білорусь сьогодні”, повідомляє TUT.BY

“З цією країною в нас укладено міжнародний договір про правову допомогу в кримінальних справах, який також регламентує питання про екстрадицію. Подивимося, наскільки ця держава виконуватиме взяті на себе міжнародні зобов'язання про видавання осіб, які переслідуються білоруським Слідчим комітетом у кримінальному порядку”, – сказав він.

Як повідомляв ІМІ, Комітет державної безпеки Білорусі вніс засновників Telegram-каналу NEXTA до списку осіб, причетних до терористичної діяльності.

16 листопада 2020 року Білорусь передала польській стороні ноту з вимогою видати в найкоротші строки засновників телеграм-каналу “Нехта” Степана Путила і Романа Протасевича. 

5 листопада 2020 року Слідчий комітет Білорусі звинуватив засновника телеграм-каналів Nexta і Nexta Live Степана Путила та колишнього головного редактора телеграм-каналів Романа Протасевича в організації масових заворушень у країні. 

20 жовтня 2020 року суд Центрального району Мінська визнав телеграм-канал Nexta Live і логотип Nexta екстремістськими матеріалами. 

Телеграм-канал Nexta Live, що висвітлює протести в Білорусі, змінив назву на “Нехта-Live” після того, як суд Мінська визнав його логотип “екстремістським матеріалом”.

14 серпня 2020 року стало відомо, що МВС Білорусі відкрило провадження проти засновника опозиційних телеграм-каналів Nехта і Nехта Live Степана Путила та оголосило його в розшук. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Путилу закидають організацію масових заворушень.

У серпні 2020 року Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук Степана Путила, засновника Telegram-каналу Nexta.

Телеграм-канал Nexta Live, попри вимкнення інтернету, став головним джерелом інформації про протести в Білорусі.

Liked the article?
Help us be even more cool!