ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Асєєв заявив, що в межах обміну до України повернулися люди, які били його та інших полонених

02.03.2020, 11:35
Фото – скриншот з відео Донбас.Реалії
Фото – скриншот з відео Донбас.Реалії

Автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв, якого звільнили з полону бойовиків "ДНР", заявив, що в межах обміну до України повернулися люди, які знущалися з нього та інших полонених.

Про це він написав у себе на фейсбуці.

За його словами, люди, які вийшли в межах обміну, брали участь як у злочинах в "Ізоляції", так і в підтримці "ДНР".

"Про Євгена Бражникова і Олексія Кускова (обидва били мене особисто і ламали всю нашу камеру восени 17-го; Женею Ставцевим – він усе ще в полоні – фактично вимили підлогу, протягнувши по всьому коридору) я також казав Президенту. Він одразу зв’язався з СБУ, де йому голосно відрапортували: "Бражниковим займаємося", і на цьому все”, – написав він. 

“Ні допитів, ні офіційної відповіді на мій запит щодо заяви на цих двох персонажів, яку я зареєстрував в СБУ ще 20 січня. Бражникова почали бити ще за наметами, щойно нас привезли з блокпоста: тоді його врятували військові й під конвоєм СБУ доставили до Києва. Кусков уже понад два роки на волі (його обміняли ще в грудні 17-го). У "Феофанії" (мабуть, прийшов провідати свого друга Бражникова) зустрів мене на першому поверсі, ляснув по плечу і мило з посмішкою запитав: "Ну як ти? Пам’ятаєш мене?" – Пам’ятаю, Льошо, я нічого не забуду…" – написав Асєєв.

Як повідомляв ІМІ, 29 грудня 2019 року Станіслав Асєєв був звільнений у межах обміну утримуваними особами на Донбасі 29 грудня 2019 року.

Він розповів, що передати його дописи на волю під час перебування в полоні допоміг інший колишній в’язень бойовиків, танкіст Богдан Пантюшенко.

До затримання Асєєв співпрацював з низкою українських медіа, зокрема з Радіо Свобода, перебуваючи в окупованому Донецьку. Писав статті для проєкту "Радіо Донбас.Реалії" під псевдонімом Станіслав Васін.

2018 року Радіо Свобода видало у видавництві "Люта справа" збірку есеїв Станіслава Асєєва "В Ізоляції" про життя на окупованій території Донбасу, які він писав із січня 2015 до травня 2017 року для Радіо Свобода, "Тижня", "Української правди" та "Дзеркала тижня".

Liked the article?
Help us be even more cool!