ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Apple почала показувати росіянам Крим і Севастополь як частину Росії

28.11.2019, 10:54
Фото – LB.ua
Фото – LB.ua

Американська компанія "Apple" на вимогу Росії попала показувати на карті Крим як російську територію. Півострів, який за міжнародним правом вважається територією України і був анексований Росією у 2014 році, в додатках Apple Maps та Weather тепер позначений як частина Російської Федерації, передає LB.ua з посиланням на ВВС.

Однак користувачі Apple можуть побачити Крим російським, тільки коли перебувають на території Росії. За межами країни Apple не позначає регіон як російську територію.

"У Британії додаток Apple Maps показує кордон між Кримом і Херсонською областю як регіональний: так само виглядає кордон, наприклад, між Херсонською і Миколаївською областями України. А державні кордони відзначені більш яскравими лініями. У Керченській протоці в Apple Maps лінії немає жодної, але не на всіх картах зазначаються водні кордони між державами", – пише ВВС.

Наголошується, що в додатку Weather, що показує погоду в різних містах світу, Севастополь і Сімферополь позначені як російські міста: якщо користувач його відкриває в Росії. Користувачам у Великобританії додаток показує кримські міста без вказування країни.

Посольство України в США звернулося до Державного департаменту та компанії "Apple" через позначення анексованого Криму як російської території у своїх додатках. Про це йдеться в повідомленні на сторінці посольства у фейсбуці.

Українська влада зажадала від Apple виправити некоректне позначення Криму як частини РФ, а також звернула увагу Держдепу на ситуацію, що склалася.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко також відреагував на ситуацію. Він порівняв політичну помилку Apple з крадіжками чужих ідей, а також зазначив, що міжнародна політика не сильна сторона компанії.

"Дозвольте мені пояснити ваші визначення, Apple. Уявіть, що ви кричите, що ваш дизайн і ваші ідеї, роки роботи і частина вашого серця вкрадені вашим найлютішим ворогом, але водночас хтось неосвічений плює на ваш біль. Ось як ми себе почуваємо, коли ви називаєте Крим російською землею", – написав Пристайко у твітері.

"Айфони – чудовий продукт. Однак, Apple, будь ласка, дотримуйтеся високих технологій та розваг. Міжнародна політика – це не ваша сильна сторона", – додав він.

Liked the article?
Help us be even more cool!