ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Апеляційний суд відмовив Черновецькому в позовах проти "Дзеркала тижня"

27.03.2023, 15:00
Фото – Главком
Фото – Главком

Київський апеляційний суд залишив без задоволення дві апеляційні скарги колишнього міського голови Києва Леоніда Черновецького в справі проти “Дзеркала тижня”, у яких він вимагав стягнення моральної шкоди у 2 мільйони гривень. Про це повідомляється на сайті видання.

Відповідні рішення Київський апеляційний суд ухвалив 14 лютого та 8 березня 2023 року.

Нагадаємо, Черновецький у лютому 2022 року подав до судів два позови проти “Дзеркала тижня” про захист честі, ділової репутації та стягнення моральної шкоди у 2 мільйони гривень (кожен позов по 1 мільйону).

У першому позові оскаржувалася новина з тексту “Чи відбере Зеленський столицю?” редакторки відділу політики Інни Ведернікової. Позивача не задовольнило таке судження авторки: “Але тут важливо нагадати, що основним аргументом, котрий дозволив Януковичу легітимізувати своє рішення в очах громадян, була антикорупційна кампанія силовиків та команди Попова, які розпочали активне викриття діянь Черновецького. Конституція – ніщо, справедливість – усе. Влада показово повертала в комунальну власність міста вкрадені Черновецьким активи. Що вона з ними робила потім – тема не цього матеріалу. Однак точно привід боятися для Кличка”.

Другий позов стосувався цитати з публікації тієї ж авторки від 12 червня 2021 року “Влада чи гаманець?” такого змісту: “Алла Шлапак – ексспівголова фракції “Блок Леоніда Черновецького” (на пару з Денисом Комарницьким), хранителька “сіток” Черновецького – не випадкова людина в команді Тимошенко”. 

Проте суди першої інстанції залишили без задоволення обидва позови Черновецького: 7 вересня 2022 року Печерський районний суд міста Києва, а 16 грудня 2022 року – Святошинський районний суд міста Києва.

Своєю чергою Київський апеляційний суд 14 лютого 2023 року залишив без задоволення апеляційну скаргу Черновецького. Рішення Святошинського районного суду міста Києва від 16 грудня 2022 року залишено без змін. 

З екс міського голови стягнуто на користь журналістки 7 тисяч гривень витрат на правничу допомогу у зв'язку з апеляційним переглядом справи.

Рішенням від 8 березня Київський апеляційний суд залишив без задоволення другу апеляційну скаргу Черновецького. Рішення Печерського районного суду міста Києва від 7 вересня 2022 року залишено без змін. З Леоніда Черновецького стягнуто на користь журналістки 6500 гривень витрат на правничу допомогу у зв'язку з апеляційним переглядом справи.

Відмовляючи в задоволенні позову суди зазначили: “Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має права вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя (ст. 34 Конституції України).

Згідно з ч. 1 ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу і дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів.

Отже, враховуючи висновок Європейського суду з прав людини, фактичні твердження та оціночні судження є різними поняттями, а розмежовування цих термінів лежить в основі захисту права на честь та гідність як особистих немайнових прав.

При цьому межа допустимої критики щодо політичного діяча чи іншої публічної особи є значно ширшою, ніж окремої пересічної особи. Публічні особи неминуче відкриваються для прискіпливого висвітлення їх слів та вчинків і повинні це усвідомлювати”.

Liked the article?
Help us be even more cool!