ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Адміністрація СІЗО в окупованому Сімферополі ігнорує скарги журналістки Данилович

22.06.2023, 11:42
Фото – crimean-process.org
Фото – crimean-process.org

Адміністрація СІЗО-1 Сімферополя знищує всю кореспонденцію засудженої окупаційним судом громадянської журналістки Ірини Данилович зі скаргами на порушення законодавства.

Про це повідомляється в її зверненні, копію якого має проєкт Радіо Свобода "Крим.Реалії".

Відповідно до тексту звернення, її заяви адміністрація ігнорує, а скарги до вищих органів знищує.

"У СІЗО, як і у звичайній глушині, є особлива категорія людей, які настільки впевнені у своїй безмежній владі, що підносять себе вище за будь-який закон", – зазначає Данилович.

Також вона заявляє, що підготувала три заяви до прокуратури, проте працівники ізолятора не дають їй їх надіслати. В одній з них Ірина Данилович повідомляє, що її понад три місяці позбавляють права на телефонний дзвінок близьким, у другій – про цілеспрямоване блокування листів до її адвоката. У третій – про те, що адміністрація більш ніж пів року не віддає їй передану книгу без пояснення причин.

Як повідомляв ІМІ, Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

28 грудня 2022 року підконтрольний Росії Феодосійський міський суд ("суддя" Наталія Кулінська) засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

21 березня Данилович оголосила сухе голодування до "початку лікування чи біологічної смерті", про що повідомила листом. У листі вона повідомила про погіршення стану її здоров’я: порушення слуху та можливий перенесений мікроінсульт.

22 березня 2023 року низка правозахисних організацій закликала негайно забезпечити госпіталізацію Ірини Данилович.

Данилович після припинення голодування довго не вивозили на медичне обстеження з вини "судді" Наталії Кулінської, яка оформила дату ознайомлення із судовими матеріалами справи на той день, коли адміністрація СІЗО запланувала вивезти журналістку до лікарні.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Данилович.

27 квітня 2023 року батько Ірини Данилович Броніслав заявив, що його доньці не надають обіцяного лікування.

2 травня 2023 року окупаційний Верховний суд окупованого Криму повернув справу щодо громадянської журналістки Ірини Данилович до окупаційного Феодосійського міського суду через те, що підсудна не завершила ознайомлення з матеріалами справи.

Підконтрольний Росії Верховний суд окупованого Криму призначив розгляд апеляційної скарги на рішення окупаційного міського суду Феодосії в кримінальній справі стосовно громадянської журналістки Ірини Данилович на 15 червня 2023 року.

15 червня 2023 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) взяв до розгляду звернення щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

Liked the article?
Help us be even more cool!