ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупаційний суд Криму призначив розгляд апеляції у справі журналістки Данилович на 15 червня

01.06.2023, 14:50
Фото - crimean-process.org
Фото - crimean-process.org

Підконтрольний Росії Верховний суд окупованого Криму призначив розгляд апеляційної скарги на рішення окупаційного міського суду Феодосії у кримінальній справі стосовно громадянської журналістки Ірини Данилович на 15 червня. 

Про це “Кримському процесу” повідомили родичі Данилович. 

Раніше своїм рішенням окупаційний Верховний суд Криму повернув цю справу до першої інстанції для усунення порушень щодо права на захист.

Як розповів батько журналістки Броніслав Данилович, повернення справи було пов'язане з тим, що підсудна не ознайомилася з усіма аудіопротоколами судових засідань - через тривале ненадання медичної допомоги Ірина Данилович втратила слух і не могла закінчити ознайомлення. 

Після повернення справи до окупаційного міського суду Феодосії жодних дій для усунення порушень вжито не було, через два тижні суддя Наталія Кулинська знову направила матеріали до суду апеляційної інстанції.

На думку батька політув'язненої, ці дії пов'язані з поновленням слідчим військово-слідчого комітету перевірки за фактом викрадення співробітниками ФСБ Ірини Данилович та застосування до неї незаконних методів дізнання. Силовики зацікавлені в тому, щоб Данилович не допитали в рамках цієї перевірки і роблять все, щоб скоріше відправити її за межі Криму відбувати покарання, вважає батько журналістки.

За інформацією родичів, суддею-доповідачем у справі в окупаційному Верховному суді Криму призначено суддю Валерію Чернецьку. За даними “Кримського процесу”, проти цієї судді правоохоронні органи України порушили кримінальну справу за статтею “Державна зрада”. Залучення таких осіб до розгляду політично мотивованих справ може впливати на незалежність та неупередженість суду.

Як повідомляв ІМІ, Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

28 грудня 2022 року підконтрольний Росії Феодосійський міський суд ("суддя" Наталія Кулінська) засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

21 березня Данилович оголосила сухе голодування до "початку лікування чи біологічної смерті", про що повідомила листом. У листі вона повідомила про погіршення стану її здоров’я: порушення слуху та можливий перенесений мікроінсульт.

22 березня 2023 року низка правозахисних організацій закликала негайно забезпечити госпіталізацію Ірини Данилович.

Данилович після припинення голодування довго не вивозили на медичне обстеження з вини "судді" Наталії Кулінської, яка оформила дату ознайомлення із судовими матеріалами справи на той день, коли адміністрація СІЗО запланувала вивезти журналістку до лікарні.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович.

27 квітня 2023 року батько Ірини Данилович Бронислав заявив, що його доньці не надають обіцяного лікування.

2 травня 2023 року окупаційний Верховний суд окупованого Криму повернув справу щодо громадянської журналістки Ірини Данилович до окупаційного Феодосійського міського суду через те, що підсудна не завершила ознайомлення з матеріалами справи.

Liked the article?
Help us be even more cool!