ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналістка Ірина Данилович оголосила голодування до "початку лікування або до біологічної смерті"

22.03.2023, 13:07
Фото – krymsos.com
Фото – krymsos.com

Ув’язнена окупантами в Криму громадянська журналістка Ірина Данилович оголосила 21 березня сухе голодування до “початку лікування чи біологічної смерті”. Про це йдеться в листі Ірини Данилович, який отримав КримSOS.

У листі Данилович йдеться про погіршення стану її здоров’я та початок сухого голодування від 21 березня.

“У своєму листі Ірина Данилович припускає, що наявні в неї симптоми можуть свідчити про пережитий мікроінсульт. Попри погіршення стану журналістка досі не отримала фахову медичну допомогу. У зв’язку з цим Ірина Данилович оголосила про сухе голодування “з 21.03.23… до моменту організації їй діагностики та початку лікування або до моменту її біологічної смерті”, – розповів голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

КримSOS навів повний текст листа Ірини:

Доводжу до вашого відома, що чотири місяці в мене порушений слух і постійний дзвін у лівому вусі, що завдає мені нестерпних мук. Під час переїздів із Сімферополя до Феодосії мій стан погіршується. Такі симптоми можуть свідчити про перенесений мікроінсульт.

Судді міського суду Феодосії Куменській Н. В. відомо про стан мого здоров’я ще з 30.11.22, як відомо, т.в.о. начальника СІЗО Харченку В. А., начальнику МСІ-91 Царкову І. М. Проте домогтися отримання обстеження та медичної допомоги в СІЗО я весь цей час не можу.

Проводити ознайомлення з аудіомоніторингами кримінальної справи в такому стані для мене неможливо. У зв’язку з чим 21.03.23 від ознайомлення відмовляюся. Готова продовжити його відразу після одужання.

Ігнорування моєї хвороби, постійні перевезення із Сімферополя до Феодосії, ненадання медичної допомоги є нелюдським, суперечить усім принципам гуманності та може бути прирівняне до тортур!

Вимагаю припинити знущання з мене й оголошую сухе голодування з 21.03.23, 8-ї год., до моменту організації мені діагностики та початку лікування або до моменту моєї біологічної смерті.

21.03.2023.

Фото – КримSOS

Нагадаємо, 21 березня стало відомо, що Ірина Данилович втратила свідомість під час перевезення до окупаційного Феодосійського міського суду. Попри те що стан її здоров’я стрімко погіршується, у СІЗО Сімферополя видали документи про відсутність медичних перешкод для етапування.

28 грудня 2022 року окупаційний суд Феодосії в Криму засудив громадянську журналістку та правозахисницю Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

Міністерство закордонних справ України засудило ухвалений російською окупаційною владою в тимчасово окупованому Криму “вирок” українській громадянській журналістці Ірині Данилович.

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович.

Liked the article?
Help us be even more cool!