ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Протягом літа 13% журналістів повернулися додому після вимушеного переїзду – опитування ІМІ

09.09.2022, 10:00

Станом на серпень 2022 року 86% опитаних ІМІ українських журналістів перебувають удома. Тоді як у травні цього року цей показник становив 73%. Українські журналісти повертаються додому з інших безпечних регіонів України, але майже не повертаються з-за кордону. Наразі 9% опитаних журналістів перебувають в інших регіонах України та 5% – за кордоном. 

Такими є результати анонімного адресного опитування, що провів Інститут масової інформації в серпні 2022 року і в якому взяло участь 217 журналістів з усіх регіонів України *.

За результатами опитування, протягом пів року повномасштабної війни в Україні п'ять найбільших професійних наслідків для медійників виглядають так: 

  • зростання навантаження (вказали 56% опитаних ІМІ журналістів); 
  • проблеми з доступом до інформації (51% респондентів); 
  • звуження вибору тем, про які є можливість писати (48%); 
  • зростання небезпек під час роботи журналістом (34%); 
  • скорочення колективу внаслідок війни (пішли до ЗСУ / ТрО / виїхали) (28%).*

Зокрема, за даними опитування ІМІ, 86% журналістів відчувають зростання  навантаження через те, що доводиться більше турбуватися про родину, фінанси й майбутнє загалом. 57% опитаних журналістів вказали, що тепер їм потрібно постійно хвилюватися за свою безпеку та безпеку рідних. 30% журналістів зазначили, що їм складно спланувати день і тримати його в межах плану, і у 21% стало більше навантаження через облаштування нового побуту у війні **.

Водночас дослідження ІМІ свідчить, що переважна більшість (86%**) опитаних журналістів вважає, що основним викликом для української медіасфери є економічний та фінансовий. Це ще раз підтверджує тенденцію щодо погіршення фінансового стану журналістів, про яке вказали 74% опитаних.  

Іншим тривожним показником серед викликів для медійників є психологічне виснаження, неможливість відпочити, постійний стрес, про це вказують 69%** – найбільший показник з початку військових дій на території України, із 2014 року. Наприклад, за даними опитування ІМІ, у квітні 2021 року тільки 47% журналістів зазначали, що потребують тренінгів щодо роботи зі стресом.  

Серед інших викликів для української медіасфери гостро стоять проблеми російської дезінформації, зростання популярності телеграм-каналів з маніпуляціями та погіршення комунікації з держорганами – 45 та 42% відповідно **.

*Дослідження проводилося методом анонімного адресного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. Посилання на анкету надсилали потенційним респондентам – журналістам і редакторам. Усього отримано 230 відповідей, з них 13 респондентів не працюють у сфері медіа та журналістики тому аналізувалися 217 відповідей від медійників. 29% – респонденти з центральних регіонів України, 21% з південних, 19% із західних, 12% з північних, 11% зі східних та 8% з міста Києва. 64% жінок, 35% чоловіків, 1% іншої статі. Дослідження проводилося протягом серпня 2022 року

**Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька з них.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!