ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

71% журналістів планують висвітлювати бойові дії у разі загострення - опитування ІМІ

29.04.2021, 10:00

Переважна більшість опитаних українських журналістів (71%) планують висвітлювати події в зоні бойових дій (або на бойових позиціях ЗСУ) у разі загострення ситуації на кордонах України. 

Такими є результати анонімного адресного опитування медійників, що провів Інститут масової інформації 19-26 квітня 2021 року*.

Разом з тим на момент опитування тільки 21% журналістів мали діючу акредитацію в зону ООС. Це свідчить про те, що у разі загострення ситуації більшість журналістів можуть мати проблеми з доступом до подій в зоні бойових дій. 

Лише 27% опитаних ІМІ журналістів працювали в так званих гарячих точках протягом останніх трьох років. І, на жаль, 73% опитаних журналістів вказали що не відвідували тренінги з безпеки або першої домедичної допомоги з 2018 року. Це означає, що наразі медійники не мають актуальних знань та навичок. Згідно стандартів міжнародних організацій, що проводять тренінги з безпеки журналістів (RISK, Centurion тощо), оновлювати такі знання і навички потрібно раз на два-три роки. 

Опитування показало, що для українських журналістів дуже гостро стоїть питання наявності індивідуальних засобів захисту. Лише 29% опитаних має індивідуальні аптечки. Ще 20% опитаних журналістів вказав що має власні бронежилети (при цьому, каски мають лише 18%). Найгірша ситуація із забезпеченістю редакцій - тільки 12% медійників вказали, що засоби захисту наявні в їхніх редакціях, і їх можуть надати за потреби. Експерти ІМІ зазначають, що така ситуація є неприпустимою, і редакції повинні більше турбуватися за безпеку своїх співробітників** 

Більша половина опитаних журналістів зазначили, що найбільше їм бракує тренінгів по роботі в зоні бойових дій з практикою та стрес тестами (60%). На другому місці - потреба в тренінгах з першої домедичної допомоги в зоні бойових дій (51%). І ще 47% опитаних журналістів потребують тренінгу із стресостійкості. Медійним організаціям буде цікаво дізнатися, що 38% опитаних вказали, що відчувають брак знань щодо етичних принципів роботи журналістів в зонах бойових дій.**

72% респондентів зазначили, що за можливості бажають отримувати психологічну допомогу  у психотерапевта, який розумів би роботу журналістів.

*Дослідження проводилося методом анонімного адресного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. Посилання на анкету надсилали потенційним респондентам - працюючим журналістам і редакторам. Усього було отримано 128 відповідей від медійників. 79% – респонденти з регіонів України, 21% з міста Києва. 52% жінок, 48% чоловіків. Дослідження проводилося протягом 19-26 квітня 2021 року

**Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька відповідей

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!