ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

4–6 липня в Києві – фестиваль "Протасів Яр" пам’яті Романа Ратушного

11.06.2025, 10:37

З 4 по 6 липня в Києві на галявині Протасового Яру втретє відбудеться фестиваль “Протасів Яр” пам’яті громадського активіста і розвідника 93 бригади “Холодний Яр” Романа Ратушного. Про це повідомляється на Facebook-сторінці заходу.

Цьогоріч фестиваль пройде під гаслом “Щоб жить – ні в кого права не питаюсь” (цитата з вірша Павла Тичини). 

Роман Ратушний. Фото Богдан Кутєпов

Основна мета заходу незмінна – популяризація сучасного і традиційного мистецтва, української історії, правозахисних ініціатив і вшанування пам’яті Романа Ратушного, справа якого триває й після його загибелі.

Окремий захід у межах цьогорічного фестивалю буде присвячено пам’яті брата Романа Ратушного – Василя Ратушного, який загинув на фронті у лютому цього року.

Детальну програму організатори оприлюднять згодом.

Фестиваль “Протасів Яр” пам’яті Романа Ратушного проводиться за сприяння Міжнародного фонду “Відродження”.

Хто такий Роман Ратушний

Голова ГО “Захистимо Протасів Яр” і розвідник 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Роман Ратушний загинув 9 червня 2022 року в бою під Ізюмом (Харківщина). Він був учасником Революції гідності в 16 років, громадський активіст, очолював ГО “Захистимо Протасів Яр”.

Роман Ратушний заповів гроші на розвиток сайтів “Історична правда” та “Новинарня”.

У вересні 2022 року Київрада перейменувала вулицю Волгоградську в Солом’янському районі столиці на вулицю імені Романа Ратушного. 

У листопаді 2023 року Київська міська рада проголосувала за надання заказнику “Протасів Яр” імені громадського активіста і розвідника 93 бригади “Холодний Яр” Романа Ратушного.

Liked the article?
Help us be even more cool!