ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналісти "Схем" дали свідчення в суді у справі про напад в Укрексімбанку

18.01.2022, 13:01
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

У Голосіївському районному суді Києва 17 січня відбулося засідання в справі про напад в Укрексімбанку на знімальну групу програми “Схеми”, під час якого суд допитав потерпілих, повідомляє Радіо Свобода.

Журналіст Кирило Овсяний та оператор Олександр Мазур дали свідчення, в яких детально розповіли, що сталося в кабінеті голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера 4 жовтня 2021 року.

Потерпілі також відповіли на додаткові запитання адвокатів обвинувачених – колишнього голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера, ексдиректора департаменту інформаційної політики банку Володимира Пікалова, колишнього директора департаменту банківської безпеки установи Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки Укрексімбанку Олега Осіпова. Жоден з них не визнає своєї провини.

Потерпілі також оскаржують безпідставне закриття кримінального провадження за найтяжчою, 146-ю статтею Кримінального кодексу (“Незаконне позбавлення волі або викрадення людини”), яка передбачає обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

“Потерпілі ставитимуть питання про долучення додаткових доказів, які не були зібрані під час розслідування. У лютому ми очікуємо якийсь рух по 146-й статті, яку закрив прокурор. Я сподіваюся, що ми повернемося до розслідування цієї статті. І там можливе питання про те, чи будуть вони сидіти”, – сказав захисник журналістів Анатолій Попов.

Наступне засідання в справі заплановано на 9 лютого.

Як повідомляв ІМІ, 4 жовтня 2021 року в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті. Після запитання про кредит структурам, пов'язаним із “ДНР”, Мецгер наказав відібрати камери в журналістів, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальше знімання. Крім того, журналістів незаконно утримували в приміщенні кабінету, не дозволяючи його залишити. Ігор Тельбізов застосував проти журналістів силу.

30 листопада 2021 року четверо обвинувачених у нападі на знімальну групу програми “Схеми” заявили в Голосіївському районному суді Києва, що не визнають своєї провини. 

Дії ексголови правління банку Євгена Мецгера та його прессекретаря кваліфікують за статтею 171 Кримінального кодексу (“Незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, перешкоджання роботі журналіста, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища”).

Дії Ігоря Тельбізова та Олега Осіпова кваліфікували за двома кримінальними статтями: за тією ж 171-ю та 121-ю (“Умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень”).

Liked the article?
Help us be even more cool!