ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналіст розповів, як працював ботом для розкрутки матеріалів "Знай.юа" та "Політеки"

19.09.2019, 14:22
Фото – скриншот з відео Громадського та Схем
Фото – скриншот з відео Громадського та Схем

Журналіст “Слідства.інфо” Василь Бідун у межах розслідування понад місяць працював у піар-агентстві Pragmatico, яке розкручувало матеріали за допомогою фейкових акаунтів, повідомляє “Детектор медіа”.

Як розповів журналіст виданню, він щодня писав сотні коментарів від фейкових акаунтів під постами різних медіа у фейсбуці. Зазвичай це були сторінки саме холдингу “Знай медіа” (Znaj Media): Znaj.ua, Politeka, Akcenty та Hyzer.

“Від Znaj Media Holdings було відсотків 80% наших замовлень. Переважно ми писали про політиків: або на підтримку, або проти. Нам скидали в Telegram посилання на матеріал від цих ЗМІ і тезово вказували, що треба писати… Крім політичних діячів, ми також “розганяли” у фейсбуці різні проєкти. Приміром, це була передача “Недобрый вечер”, яка, ймовірно, також має стосунок до “Знай медіа”. Майже щодня нам скидали посилання на неї, щоб ми її "розганяли”, – розповів Василь Бідун.

Також він каже, що дуже часто ботоферма отримувала замовлення на коментарі під відеоінтерв’ю, які записувала Politeka. Коментувати матеріали від інших ЗМІ доводилось украй рідко, зазначив журналіст.

Як повідомляв ІМІ, 18 вересня “Слідство.Інфо” та Громадське презентували спільний проєкт “Я – бот”: фільм-розслідування доводить існування “ботоферм” і пояснює, як вони працюють. Під час цьогорічної парламентської кампанії журналіст "Слідства.Інфо" Василь Бідун влаштувався на роботу в офіс столичної “агенції”, яка пише проплачені коментарі в інтересах замовника. Там йому вдалося зазирнути за лаштунки українського політичного світу.

16 вересня Facebook призупинив в Україні діяльність акаунтів і груп, які вели скоординовані кампанії з дезінформації. Серед видалених сторінок виявилися акаунти видань Hyser, Znaj.ua, Politeka, які тепер недоступні. Розкручувала ці сторінки київська фірма Pragmatico.

17 вересня редакція порталу "Знай.ua" заявила, що вони не є ботами, можуть підтвердити свої особи, та наполягає на відновленні їхньої сторінки у фейсбуку.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!