ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст "Кримської солідарності" Кадиров виступив з останнім словом на суді в Криму

13.05.2021, 13:14
Фото – crimean-solidarity.org
Фото – crimean-solidarity.org

Громадянський журналіст, стример “Кримської солідарності” Айдер Кадиров виступив у суді 12 травня з останнім словом. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на “Кримську солідарність”.

На суді Айдер Кадиров заявив, що вважає кримінальну справу проти себе сфабрикованою і такою, що не має під собою обґрунтувань, а також заведеною з політичних мотивів для тиску на громадянського журналіста і його народ.

“Вважаю, що слідчі заходи щодо мене проходили з істотними порушеннями моїх прав. Прошу суд узяти це до уваги. Також вважаю, що слідчі заходи, що проводяться в такій формі стосовно мене, є цілеспрямованою політикою для залякування мене і мого народу, щоб вони зайняли позицію, яка необхідна владі”, – сказав Кадиров.

Громадянський журналіст підкреслив, що своєї провини не визнає.

“Вважаю, що суд має ухвалити справедливе рішення – закрити цю справу. А також хлопцям, які проходять за аналогічними справами в Криму”, – зазначив він.

Як повідомляв ІМІ, наприкінці квітня в окупованому Росією Криму “прокуратура” вимагала в Нижньогірському районному “суді” призначити громадянському журналісту, стримеру “Кримської солідарності” Айдеру Кадирову штраф у 25 тисяч рублів. 

31 серпня 2020 року в Криму, у смт Нижньогірське, російські силовики після обшуку затримали кореспондента “Кримської солідарності” та інтернет-газети “Грани.ру” Айдера Кадирова.

У ніч на 1 вересня Айдера Кадирова відпустили під підписку про невиїзд. ФСБ Росії інкримінує йому ст. 205.6 (неповідомлення про злочин) Кримінального кодексу РФ. Як стверджує слідчий ФСБ Валерій Шерстюк, Кадиров разом з іншими затриманими кримськими татарами не розповів про листування за 2015 рік з Уміджоном Дадажоновим, який, за даними російських окупантів, воював на боці терористичної організації ІДІЛ.

28 вересня 2020 року підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя залишив без задоволення скаргу адвоката Олексія Ладіна на дії слідчого щодо громадянського журналіста Айдера Кадирова.

25 січня 2021 року підконтрольний Росії Нижньогірський районний “суд” Криму відхилив клопотання захисту Айдера Кадирова про припинення кримінальної справи проти нього. Кадирова звинувачують за статтею 205.6 Кримінального кодексу Росії (“Неповідомлення про злочин”).

Liked the article?
Help us be even more cool!