Жодних обмежень свободи слова в разі введення воєнного стану не буде - Стець
Жодних обмежень свободи слова не буде в разі запровадження воєнного стану в Україні. Про це заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець під час засідання Ради національної безпеки та оборони пізно ввечері 25 листопада, повідомляє “Детектор медіа”.
Водночас міністр наголосив, що необхідно користуватись офіційними джерелами інформації та попередив, що соціальні мережі можуть використовуватися, щоб дезінформувати і сіяти паніку в країні.
“Я хочу звернутися до українських журналістів. Очевидно, що жодних обмежень свободи слова не буде. Але треба розуміти, що означає ця чергова військова агресія з боку Росії. Це для нас із вами значить, що ми маємо користуватись офіційними джерелами інформації. Що стосується міжнародної співпраці – це МЗС, що стосується військових – Міністерство оборони, так само є майданчиком інші військові служби. І хочу наголосити, у нас є ця інформація, що, очевидно, будуть користуватися соціальними медіа для того, щоб дезінформувати, посіяти паніку. Не піддавайтеся. Всі відомства, офіційні органи влади працюють у посиленому режимі, це стосується всіх прес-служб. Користуйтесь офіційними коментарями офіційних органів влади", - сказав Юрій Стець.
Як повідомляє Радіо Свобода, 26 листопада після півночі на засіданні Ради національної безпеки та оборони України було ухвалене рішення про підготування до запровадження воєнного стану в Україні на 60 днів через напад Росії на українські військові кораблі.
Це питання парламент має розглянути 26 листопада на закритому засіданні, початок якого запланований на 16-у годину.
Підрозділи Збройних сил України та Служби безпеки України приведені в повну бойову готовність.
Військово-морські сили ЗСУ заявили, що російські прикордонники ввечері 25 листопада відкрили вогонь по українській корабельній групі, унаслідок чого шість моряків були поранені. У ВМС повідомили про три захоплені українські кораблі. РФ заявила про “провокацію Києва”, військові якого нібито “порушили державний кордон Росії”. У Генштабі Збройних сил України повідомили, що станом на початок доби 26 листопада доля українських військових і кораблів невідома.
Російські морські прикордонники і сили спецпризначення здійснили напад на три українські кораблі, коли ті поверталися після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Водночас, за даними української сторони, напад стався поза 12-мильними межами вод навколо окупованого Криму, на які Росія претендує як на “свої територіальні”. Перед тим Росія фізично перекрила Керченську протоку для всього судноплавства, поставивши поперек неї цивільне судно.
На ранок 26 листопада за часом Нью-Йорка (о 18-й за Києвом) Україна скликала термінове засідання Ради безпеки ООН у зв’язку з нападом Росії українські військові кораблі.
Help us be even more cool!