ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Железняк: Рада не розглядатиме сьогодні законопроєкт № 10242, проти якого виступила громадськість

Ілюстрація Інституту масової інформації

Верховна Рада не розглядатиме сьогодні, 18 грудня, законопроєкту № 10242, проти якого виступив Медіарух, а також медійні та правозахисні громадські організації України.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, 17 грудня Медіарух, а також медійні та правозахисні громадські організації України закликали народних депутатів відмовитися від підтримки цього законопроєкту в його нинішній редакції. Цей законопроєкт продовжує становити значні загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні. 

Його оновлена редакція, пропонована для голосування 18 грудня, не усунула ризиків, на яких наголошувала громадськість у попередній заяві від 2 грудня 2024 року

“Ну, як ви бачите, враховуючи:

  • спільну позицію медіаспільноти щодо неприйнятності законопроєкту № 10242 (який проти журналістів);
  • позицію НАБУ /  САП щодо “правок Лозового”;
  • наявність наших 1600 правок від нас.

То сьогодні цей законопроєкт № 10242 в Раді розглядатися НЕ буде”, – написав Железняк.

Водночас  він додав, що “це не означає що цей бій ми вже виграли (він ще триває), але шантаж тих, хто вирішив це 💩 обʼєднати з вимогами МВФ і в останній день протягнути… мʼяко говорячи, не спрацював)”.

Що передувало

2 грудня 2024 року Медіарух, а також медійні та правозахисні громадські організації України закликали народних депутатів відмовитися від підтримки законопроєкту № 10242 в його нинішній редакції. 

Законопроєкт посилює та впроваджує кримінальну відповідальність у вигляді восьми років позбавлення волі за розголошення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів під час  дії воєнного стану. Водночас законопроєкт не передбачає жодних механізмів захисту для тих, хто розголошує конфіденційну інформацію, яка має суспільне значення.

Журналісти та правозахисники вважають, що цим законопроєктом створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів. Зокрема, він відкриває можливість для прослуховування та стеження за журналістами.

Верховна Рада не змогла ухвалити 4 грудня в цілому законопроєкт № 10242.

17 грудня Медіарух, а також медійні та правозахисні громадські організації України повторили свій заклик до народних депутатів не ухвалювати законопроєкту № 10242.

Liked the article?
Help us be even more cool!