ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський відповів на петицію про скасування військового обліку для жінок

18.01.2022, 10:00
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова щодо скорочення переліку спеціальностей і професій, згідно з яким жінок беруть на військовий облік з огляду на реальні потреби оборони держави.

Про це йдеться у відповіді Зеленського на електронну петицію №22/130110-еп, яку 23 грудня 2021 року розмістила на сайті глави держави громадянка Яна Рашевченко. Звернення підтримали понад 37 тисяч громадян.

Президент зазначив, що захист суверенітету й територіальної цілісності держави є справою всього українського народу, громадяни мають рівні конституційні права й свободи та є рівними перед законом і не може бути привілеїв чи обмежень за ознакою статі.

Також він додав, що жінок, які мають спеціальність чи професію, визначену в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до військової служби за станом здоров’я та віком, беруть на військовий облік.

Водночас, зауважив глава держави, суспільний резонанс, який відбиває, зокрема, подана електронна петиція, був викликаний не так нормами Конституції та законодавством України, як їхньою невдалою реалізацією, а саме “недостатньо обґрунтованим і тому надто широким новим переліком спеціальностей і професій, згідно з яким жінок беруть на військовий облік, а також відсутністю чітко визначеної процедури постановки їх на такий облік”.

“Я звернувся до міністра оборони України Олексія Резнікова з проханням невідкладно й комплексно опрацювати порушене в петиції питання, приділивши особливу увагу розв'язанню, зокрема, таких питань: суттєве уточнення (скорочення) переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, згідно з яким жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, з огляду на реальні потреби оборони держави; впровадження сучасних цифрових технологій у процедури постановки на військовий облік з метою уникнення обов’язкової особистої присутності жінок під час постановки на облік; врегулювання питання порядку проходження медичного огляду під час постановки на військовий облік жінок”, – наголосив Президент України.

Також він поставив завдання розв'язати питання щодо застосування “виважених і суспільно прийнятних підходів” щодо адміністративної відповідальності за несвоєчасну постановку на військовий облік військовозобов’язаних жінок до завершення процесу остаточного врегулювання згаданої процедури й визначення тих професій та спеціальностей, які справді необхідні з погляду поставлення жінок на військовий облік.

Як повідомляв ІМІ, 17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства оборони №313, що розширював перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Серед них є журналістки.

За ухилення від взяття на військовий облік штрафуватимуть у розмірах 850–1700 гривень – на жінку; 5100–8500 гривень – на роботодавця.

Радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі Громадського радіо повідомила, що буде розроблено алгоритм, як жінкам стати на військовий облік.

Жінки мають стати на військовий облік до кінця 2022 року.

Міністерство оборони України планує скоротити перелік професій, представниці яких мають стати на військовий облік.

Liked the article?
Help us be even more cool!