Zaxid.net зняв блог про напад фотографа Тимошенко на їх журналіста. Через це звільнилося двоє
Політичний оглядач інтернет-видання Zaxid.net Данило Мокрик після нападу на нього фотографа з пулу Юлії Тимошенко Олександра Прокопенка подав заяву про звільнення. У коментарі «Телекритиці» він підтвердив, що його рішення пов`язане із цим інцидентом. Пояснити причини свого звільнення Мокрик відмовився.
Водночас на запитання ІМІ, чи пов’язане звільнення з вищевикладеною історією взагалі і реакцією керівництва видання на неї, Мокрик, відповів ствердно.
Конфлікт відбувся 2 травня у м.Золочеві (Львівська обл.) під час зустрічі кандидата у президенти України Юлії Тимошенко із виборцями. Мокрик висвітлював перебіг мітингу. За версією, яку він виклав у своєму блозі та яку підтверджує відео очевидців, після того, як учасники акції вирвали з рук літнього чоловіка плакат з надписом «Тимошенко - політична пенсія», він почав ставити запитання учасникам інциденту та фіксував це на смартфон. При цьому він тримав на видному місці посвідчення журналіста.
Фотограф Олександр Прокопенко з пулу Тимошенко намагався завадити зйомці, вирвав картку із рук журналіста і почав кричати: «Це фальшиве посвідчення». Коли Мокрик попросив його представитися, він вирвав смартфон із його рук. «Повернути посвідчення і техніку вдалося лише завдяки втручанню людей навколо. Після того, як я наполіг на втручанні працівників міліції у ситуацію, я дізнався, що йдеться про Олександра Прокопенка», - розповів журналіст.
Мокрик написав заяву в міліцію про перешкоджання журналістській діяльності. «Після цього, вже дорогою назад до Львова, в мене була телефонна розмова і з Юлією Тимошенко, яка вибачилася за «поведінку члена своєї команди». Була телефонна розмова і з самим Олександром Прокопенком, який також вибачився, пояснив свої дії емоціями, і спробував переконати мене забрати заяву з міліції», - повідомив журналіст у своєму блозі.
Блог журналіста із версією інциденту був опублікований у виданні Zaxid.net. Однак невдовзі цей текст із загального доступу зник - наразі ознайомитися із цим записом можуть лише користувачі за окремим гіперлінком.
Після вилучення блогу з сайту Данило Мокрик вирішив звільнитись. Про рішення звільнитися з редакції Zaxid.net заявив також його колега Богдан Головко.
«Моє рішення залишити сайт Zaxid.net є добровільним і пов'язане з певними розбіжностями у поглядах з керівництвом сайту і корпорації щодо висвітлення згаданого конфлікту (журналіста Мокрика і Прокопенка), а також обставинами публікації блогу колеги Мокрика про цей конфлікт, - розповів Головко. - Вважаю, що з моєї сторони неетично буде вдаватися в подробиці ситуації, виносити їх на загал. Тому я вирішив залишити сайт».
Головний редактор Zaxid.net Олег Онисько розповів, що опублікувати блог Данилу Мокрику він запропонував сам, однак у редакції після цього стався конфлікт. Онисько вважав інцидент між Мокриком та Прокопенком темою виключно для блогу, а не для новини у форматі видання. Натомість редактор розділу «Блоги» Василь Расевич переконаний, що про цей випадок журналіст мав розповісти саме у новині, тобто у «повноцінному тексті». Він не прокоментував те, що Онисько відмовився публікувати новину про інцидент.
«Ця ситуація мала бути вирішена на рівні фотографів (Данило Мокрик є політичним оглядачем, однак на мітингу вів і відеозйомку - ред.). Адже тут ніхто не примушував стирати відео тощо. Посварилися - помирилися. До того ж журналісту принесли вибачення. Zaxid.net не висвітлював це, тому що редакція вважає інцидент особистісним конфліктом між фотографами. Згідно формату, цей інцидент не є темою для новини», - переконує Онисько.
Расевич з свого боку переконує, що саме Мокрик винний у тому, що блог було знято із загального доступу. «Данило Мокрик мав прекрасну можливість опублікувати цей матеріал у звичному для себе текстовому блоці на сайті Zaxid.net, і в цьому не було би жодних проблем. Чому він вирішив це подати в блозі, я не знаю. Він міг би зробити прекрасний текст, прекрасний репортаж із поясненням всіх можливих обставин та описати конфлікт і його розвиток як закінчений текст, а не давати як репліку в блозі. Я вважаю, щодо таких подій краще подавати цілісну публікацію, а не розкидатися репліками. Адже журналіст може сховати свою заангажованість за тим, що це блог, у якому він має право на емоції або й на певну необ'єктивність», - сказав він, відповідаючи на запитання «Телекритики», за яким рішенням чи вказівкою було знято блог Мокрика з публікації.
Опублікований Данилом Мокриком блог редактор назвав «суб`єктивним» через подану в тексті «емоційну реакцію». Расевич акцентував, що Zaxid.net має вимоги до формату блогів. «Блоги ми не трактуємо, напевне, так як в інших виданнях, як щось окреме, за що редакція відповідальності не несе. У нас блоги є модеровані редакторами, редакцією, і ми не всім авторам даємо можливість публікуватися. Ми вважаємо блог невід`ємною частиною сайту», - сказав він.
На запитання «Телекритики»: «Чи були пропозиції від прес-служби Юлії Тимошенко чи представників БЮТ щодо того, аби Zaxid.net не висвітлював інцидент щодо перешкоджання роботі Данила Мокрика?», Онисько сказав, що до нього таких звернень не було.
Гендиректор і співвласник медіа холдингу ТРК «Люкс» Роман Андрейко надавати будь-які коментарі щодо редакційної позиції Zaxid.net стосовно зазначеного випадку відмовився. «Коли будуть такі питання по редакції 24-го каналу, по «Люкс FM», то ви мені перетелефонуйте, - сказа він. - А щодо Zaxid.net я не буду нічого коментувати».
Рішення про звільнення Данила Мокрика Андрейко назвав його правом: «Я вважаю, що це рішення кожного - працювати чи ні. Наші працівники - партнери, які виконують обов'язки на певних умовах. Данило Мокрик вирішив залишити Zaxid.net, і це було його рішення».
Раніше із Zaxid.net звільнилися заступник головного редактора Христина Нога і ще двоє журналістів. Олег Онисько сказав ТК, що таке рішення вони прийняли через те, що на інших проектах їм запропонували кращі умови для співпраці.
Help us be even more cool!