Захист свободи слова є справою не лише журналістів, але і всього суспільства - активісти руху "Стоп цензурі!"
4 червня у Києві на станції метро «Золоті ворота» активісти журналістського руху “Стоп цензурі!” відкрили виставку робіт, присвячену святкуванню Дня журналіста. Головне повідомлення, яке активісти руху хотіли донести - захист свободи слова є справою не лише журналістів, але і всього суспільства.
Виставку організували активісти громадської організації “Центр UA” за підтримки Київського метрополітену.
До експозиції увійшли роботи 3-х конкурсів «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни». Враховуючи ситуацію з правами людини в Україні, та на території окупованого Криму зокрема, спеціальною темою 3-го конкурсу стало одне з гасел Євромайдану «Права людини понад усе».
Журналістка «Громадське радіо» Наталка Соколенко розповіла, як восени 2013 року, ще до подій Євромайдану, активісти разом із журналістами хотіли розмістити у столичному метрополітені білборди з закликом від журналістів до громадян цінувати та захищати свободу слова.
«Не знаю, на що ми розраховували. Такі просто були у нас фантазії, що керівник столичної піземки дозволить нам розводитися про свободу слова у його парафії. Раціо наше говорило, що це неможливо. Але ми все одно робили - фото, тексти, зверстали макет, але 29 листопада побили Дмитра Гнапа, а першого грудня по-звірячому ще багатьох колег. І наші цілком миролюбні макети на білборди вмить стали неактуальними. І от тепер – за якихось півтора року ми відкриваємо у Київському метрополітені виставку робіт на захист свободи слова, проти цензури», - сказала Соколенко.
Керівник напрямку «Свобода слова та доступ до інформації» ГО «Центр UA» Аксиня Куріна зазначила: «Свобода слова – це фундамент демократії. Саме тому її захист є відповідальністю всіх громадян». Також вона додала, що важливо про це пам’ятати кожного дня, а не лише у День журналіста.
Ідея ініціювати суспільну дискусію щодо небезпеки цензури, залучивши для цього широку громадськість, виникла на зустрічі журналістів руху «Стоп цензурі!» у червні 2010 року. У той час, в умовах зростаючого політичного тиску, журналістам було необхідно шукати нові канали комунікації для інформування громадян про те, що цензура є проблемою не лише журналістської спільноти, а й всього суспільства. Ця ідея була втілена в 1-му Міжнародному конкурсі «Стоп цензурі!», який відбувся у 2011 році.
За час проведення конкурсу, веб-сайт конкурсу відвідали більше 100 тисяч користувачів з 89 країн світу.
У 2014 році Міжнародний конкурс «Стоп Цензурі!Громадяни за вільні країни» активісти ГО «Центр UA» вирішили зробити щорічним. Особливістю конкурсу є його демократичність – кожен, незалежно від віку, громадянства або освіти, може взяти участь та надіслати свої роботи на захист свободи слова, боротьби з цензурою та доступу до інформації.
Переможців конкурсу визначатиме журі інтернет-користувачів, експертне журі та журі правозахисників.
Help us be even more cool!