ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Заарештованій у Криму журналістці Данилович викликали швидку до зали суду

27.12.2022, 15:07
Фото – krymsos.com
Фото – krymsos.com

Стан здоров'я арештованої в Криму громадянської журналістки та медсестри Ірини Данилович суттєво погіршився.

З цієї причини судове засідання в кримінальній справі проти неї перенесли на невизначений термін, повідомляє правозахисна організація "Кримський процес".

Перед засіданням Данилович встигла повідомити, що протягом місяця в неї розвивається отит і жодної допомоги в СІЗО їй не надають, йдеться на сайті організації.

"Ріж собі вени й нас не чіпай", – так журналістка описала відповідь на своє звернення до медичної частини слідчого ізолятора.

Водночас у "суді" вона поскаржилася на постійний головний біль, а потім повідомила, що не розуміє, де перебуває і що відбувається.

"Данилович виявляла ознаки втрати координації рухів. У результаті конвой викликав машину невідкладної медичної допомоги, підсудну повели із зали суду до конвойного приміщення, засідання відкладено на невизначений термін", – наголошують правозахисники.

Як повідомляв ІМІ, 29 серпня в підконтрольному Росії міському суді Феодосії розпочався розгляд кримінальної справи по суті щодо громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у незаконному зберіганні вибухівки у футлярі від окулярів. ФСБ звинуватило її в тому, що вона виготовила вибуховий пристрій з вибухової речовини й уражальних елементів (медичних голок) та зберігала його із собою. 

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні. До початку війни вона співпрацювала з кількома медійними й правозахисними ініціативами ("InЖир-медіа", "Кримський процес") та вела власний проєкт "Кримська медицина без обкладинки", де поширювалась інформація про права медичних працівників.

15 листопада правозахисні та медійні організації заявили про політично мотивований судовий процес над громадянською журналісткою Іриною Данилович, який триває в окупованому Криму. 

22 листопада стало відомо, що Ірина Данилович написала листа, у якому розповіла про посилення пресингу з боку адміністрації СІЗО.

30 листопада на засіданні підконтрольного Росії міського суду Феодосії Данилович заявила, що співробітники ФСБ били її та душили. 

Liked the article?
Help us be even more cool!