ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

З Росії виїхали головред видання "Проєкт" і його заступник

30.07.2021, 10:10
Фото – REUTERS / Maria Tsvetkova
Фото – REUTERS / Maria Tsvetkova

З Росії виїхали головний редактор видання “Проєкт” (спеціалізується на журналістських розслідуваннях) Роман Баданін і його заступник Михайло Рубін. Зараз вони перебувають у США. 

Про це сам Баданін розповів агентству Reuters, повідомляє Радіо Свобода.

Він повідомив, що був у відпустці за межами Росії, коли дізнався, що Project Media, Inc. (видавець “Проєкту”) визнаний “небажаною організацією”. Повертатися до Росії Баданін поки не планує.

За його словами, ще кілька журналістів “Проєкту” також планують виїхати до іншої країни, яка розташована ближче до Росії, ніж США. Головред видання розповів, що роботу воно не припинить.

“Проєкт” писав про ймовірну третю дочку президента Росії Володимира Путіна, про можливу другу дружину Рамзана Кадирова, про роботу ПВК Вагнера в Африці і діяльність “кухаря Путіна” Євгена Пригожина. У день виходу розслідування про голову МВС Росії Володимира Колокольцева, наприкінці червня 2021 року, до журналістів “Проєкту” прийшли з обшуками.

Як повідомляв ІМІ, 15 липня генеральна прокуратура Росії визнала видання “Проєкт” “небажаною організацією”. Приводом для такого рішення назвали те, що діяльність “Проєкту” “становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Російської Федерації”.

Водночас Міністерство юстиції РФ внесло до переліку “іноземних агентів” низку співробітників “Проєкту”. Зокрема, головного редактора Романа Баданіна, журналістів видання Ольгу Чуракову, Юлию Лукьянову, Петра Маняхина та Марію Желєзнову.

Головний редактор “Проєкту” Роман Баданін зазначив, що видання продовжить свою роботу та анонсував на наступному тижні “щось гучне”.

Уранці 29 червня до журналістів “Проєкту” Романа Баданіна, Марії Жолобової та Михайла Рубіна прийшли з обшуком через кримінальну справу про наклеп щодо бізнесмена Іллі Трабера. Вона була порушена у 2017 році після виходу розслідування “Дощу” про Трабера. Авторами фільму були, зокрема, Баданін і Жолобова.

2 грудня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про фізосіб – “іноземних агентів” з розлогим тлумаченням терміна “іноагент”.

28 грудня 2020 року міністерство юстиції Росії внесло п’ятеро людей до реєстру “іноземних засобів масової інформації, що виконують функції іноземного агента”. До списку, зокрема, потрапили журналісти Людмила Савицька і Сергій Маркелов, які співпрацюють із Радіо Свобода, а також автор Радіо Свобода і головний редактор сайту “Псковська губернія” Денис Камалягін.

Liked the article?
Help us be even more cool!