ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Путін підписав закон про фізосіб – "іноземних агентів"

03.12.2019, 16:15
Фото – kp.ua
Фото – kp.ua

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про фізосіб – “іноземних агентів” з розлогим тлумаченням терміна “іноагент”. Документ опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ, повідомляє Укрінформ.

Закон дозволяє надавати статус “іноземних агентів” фізичним особам, які беруть участь у створенні “ЗМІ-іноагентів” або поширюють їхні повідомлення і водночас отримують кошти з-за кордону. Дія закону поширюється на росіян та іноземців.

Держдума РФ ухвалила закон 21 листопада, Рада Федерації Росії схвалила його 25 листопада. Кілька днів тому правозахисники, діячі культури і науки закликали Володимира Путіна не підписувати закон про фізосіб – “іноземних агентів”. Вони назвали документ “юридично абсурдним і явно антиконституційним”. Відкрите звернення до Путіна підписали 60 осіб, зокрема правозахисники Лев Пономарьов, Світлана Ганнушкіна, Валерій Борщов, музикант Андрій Макаревич, актриса Лія Ахеджакова, кінорежисери Андрій Смирнов, Гаррі Бардін, письменники Людмила Улицька, Віктор Шендерович, Дмитро Биков.

Як повідомляв ІМІ, 21 листопада 2019 року Державна дума Росії ухвалила в третьому читанні поправки до законів про визнання фізичних осіб іноземних ЗМІ іноземними агентами. 15 листопада 2017 року Державна дума Росії проголосувала в другому і третьому читаннях за внесення до законодавства поправок, що дозволяють зараховувати ЗМІ, які отримують фінансування з-за кордону, до так званих “іноземних агентів”. 

5 грудня 2017 року Міністерство юстиції Росії оголосило іноземними агентами дев’ять американських ЗМІ, зокрема “Голос Америки”, Радіо Свобода, а також Крим.Реалії (проєкт української служби Радіо Свобода).

До списку потрапили Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода, проєкт російської служби Радіо Свобода “Фактографія” і “Сибирь.Реалии”, телеканал “Настоящее время”, Татарсько-башкирська служба Радіо Свобода, медіапроєкти “Idel.Реалии”, “Кавказ.Реалии”, а також “Голос Америки”.

Liked the article?
Help us be even more cool!