З початку року в прокуратурі перебувало 13 справ за фактом перешкоджання журналістам
У 2014 році в органах прокуратури перебувало 13 кримінальних проваджень за фактом перешкоджання професійній журналістській діяльності, 9 з яких пов'язані безпосередньо з подіями під час Євромайдану. Про це сказав заступник начальника Головного управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури Генеральної прокуратури Анатолій Колісник на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації 12 березня.
За його словами, три кримінальні провадження порушені в Києві (внаслідок подій 1 грудня на Банковій, в січні на Грушевського, 18-20 лютого - на Інститутській), по два - в Харківській і Черкаській областях, по одному - в Запорізькій і Волинській.
Кримінальні провадження по подіях, що відбувалися на Банковій, коли було визнано потерпілими 43 журналіста, розслідувалися в прокуратурі м. Києва. Потім після того, як був прийнятий закон про амністію, ці провадження були закриті, сказав Анатолій Колісник. Після ухвалення нового закону про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі людей, прокуратурою Києва була скасована постанова про закриття досудового слідства, досудове розслідування відновлено. «Кримінальні провадження по подіях на вул.Грушевського наразі направлені до генпрокуратури для вирішення питання про прийняття його до вирішення головним слідчим управлінням до провадження. Також ГПУ розслідується кримінальні провадження за фактом загибелі людей на вул. Інститутській, де загинули в тому числі і журналісти. По всіх загиблих і активістах, і журналістах створена спільна слідча група, до якої ввійшли слідчі і органів прокуратури, і міліції, і СБУ», - зазначив він.
Прокурор також пояснив причини затримки розслідування нападів на журналістів. «Прокуратура направляли до МВС листи з проханням проведення службового розслідування, але вони до 20 лютого не проводилися. Після зміни керівництва МВС, на даний час розслідування проводиться активно», - повідомив він.
Важко встановити, хто конкретно з правоохоронців наносив тілесні ушкодження журналістам, але є керівники, які віддавали накази і ухвалювали рішення, сказав Колісник.
За його словами, раніше важко було проводити розслідування, бо журналісти певною мірою побоювалися. «І коли їх викликали слідчі, то вони казали, що ніяких претензій до правоохоронців не маємо, ми нікого не впізнаємо, від судмедекспертизи відмовляємося. Через це було прийнято рішення, що після зміни влади додатково їх допитати», - повідомив Анатолій Колісник.
Нагадаємо, згідно з інформацією начальника Управління процесуального контролю ГСУ МВС України Валерія Валіневича, який також виступив на засіданні Комітету, за зверненнями журналістів, що надійшли в період з 21 листопада минулого року, слідчими МВС розпочато 72 кримінальних провадження.
Help us be even more cool!