ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

З початку року ІМІ зафіксував 91 випадок порушень свободи слова – Романюк

05.06.2020, 13:05

За п'ять місяців цього року ІМІ зафіксував 91 випадок порушень свободи слова, і переважна більшість із них стосувалася саме фізичної агресії щодо журналістів (66 випадків). 

Про це 5 червня заявила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк під час онлайн-дискусії “Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів”, яку було організовано Офісом Ради Європи в Україні.

За словами Романюк, окрім фізичної агресії, ще одним трендом стала закритість місцевої влади: під час карантину журналістів протиправно не допускали на засідання і сесії місцевих та районних рад. Такі випадки зафіксовано ІМІ на Полтавщині, Дніпропетровщині, Херсонщині, Харківщині, Миколаївщині, Дніпропетровщині, Кіровоградщині. 

Під час дискусії Оксана Романюк наголосила на важливості досягнення практичних домовленостей із правоохоронцями про системну комунікацію і обмін даними для покращення ситуації з розслідуваннями нападів на журналістів в Україні. 

“Для нас надзвичайно важливим є отримувати фідбек і конкретні дані щодо покарань нападників на журналістів та мати системний і публічний діалог щодо подолання безкарності за напади на журналістів із представниками правоохоронних органів та судової влади на найвищому рівні. Адже саме робота професійних та об'єктивних журналістів сприяє встановленню справедливості й зменшує вплив зловмисників та корупціонерів”, – зазначила Оксана Романюк.

Як повідомляв ІМІ, станом на 18 травня Інститут масової інформації зафіксував 25 порушень свободи слова, пов'язаних з карантином.

У травні експерти ІМІ зафіксували в Україні 11 випадків порушень свободи слова (січень – 19, лютий – 18, березень – 25, квітень – 18). З них сім стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Liked the article?
Help us be even more cool!