IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

4

41

1

10

Юрій Лелявський шостий день перебуває у полоні терористів

Шостий день нічого невідомо про львівського журналіста, позаштатного кореспондента ZIK Юрія Лелявського, який 23 липня разом зі священниками потрапив у полон до терористів на Луганщині.

Як повідомила ІМІ сестра Юрія Інна Лелявська, зв'язок з Юрієм зник 23 липня і відсутній до сьогоднішнього дня.

“Жодних фактів про його місцезнаходження ні наша сім'я, ні його друзі не мають. Знаємо тільки, що разом з моїм братом були затримані о. Валентин, капелан Майдану, біженка з Криму, активістка Майдану, по імені Гайде і водій, також священик, який перевозив їх усіх на легковому автомобілі. Група людей прямувала проповідувати Слово Боже, а Юра – висвітлювати їхню акцію як журналіст”, – повідомила Інна.

Інна не виключає, що його можуть тримати як живий щит “і можуть перетягнути у Ростов, а з Росії його витягувати буде складно”.

Також вона повідомила, що батько Юрія подав заяву у правоохоронні органи щодо його зникнення.

Нагадаємо, 23 липня львівський журналіст, позаштатний кореспондент ZIKу Юрій Лелявський вдруге потрапив у полон до терористів. Він поїхав разом зі священниками висвітлювати їх місіонерську діяльність і їх захопили на Луганщині.

Він встиг надіслати смс-повідомлення, що їх «Везуть у Перевальськ. До Козіцина» (керує донськими козаками – ред.).

25 квітня журналіст уже потрапляв у полон в Слов’янську. Невідомі захопили Юрія Лелявського. За свідченнями очевидців, його захопили під час зйомки і силою відвели до міськвиконкому, знайшовши при ньому паспорт з львівською пропискою.

Юрій Лелявський пробув у полоні в сепаратистів 15 днів.

Львівський журналіст, позаштатний кореспондент ZIKу Юрій Лелявський був звільнений з полону у Слов’янську (Донецьк. обл.) ще 9 травня, а 12 травня в обід повернувся до Львова.

Як відомо, Юрій Лелявський висвітлював події з «гарячих» точок України під час подій на Майдані у Києві та з Криму.

Ще Новини