ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Юрист ІМІ: Законопроект про інформбезпеку може їй зашкодити, бо перенасичений теоретичними положеннями

14.08.2014, 14:05

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко вважає, що законопроект №4949 "Про засади інформаційної безпеки України" може зашкодити інформаційній безпеці, оскільки перенасичений теоретичними положеннями.

Нагадаємо, даний законопроект був внесений у парламент 28 травня народними депутатами О.Кузьмук, Ю.Сиротюк та І.Стойко.

Зокрема, у проекті визначені принципи забезпечення інформаційної безпеки, життєво важливі інтереси в цій сфері, реальні та потенційні загрози, пріоритети держави, напрями її діяльності, об'єкти, суб'єкти відносин у сфері інформаційної безпеки.

Також пропонується створення органу зі спеціальним статусом у сфері інформаційної безпеки, який братиме участь в розробці державної політики в даній сфері та забезпеченні її реалізації, проводитиме моніторинг стану безпеки та координуватиме діяльність деражвних органів.  

Як зазначив Головенко: "Власне законопроект є більше науковим трактатом щодо теоретичних аспектів інформаційної безпеки в державі, ніж механізмом її забезпечення. Окрім нього має бути прийнята ще Стратегія інформбезпеки, яка має стати дійсно прикладним документом для забезпечення такої безпеки в державі. Але, на мою думку, вказаний законопроект може завадити ефективній реалізації Стратегії через його надмірну перевантаженість теоретичними моментами. Наприклад, у проектів дається перелік загроз інформбезпеці, але такий перелік не можна фіксувати в законі, оскільки загрози можуть швидко змінюватися, а швидко змінити закон навряд чи вийде, тому перелік загроз має фіксуватися в Стратегії. Те ж саме стосується переліку пріоритетів державної політики в сфері інформаційної безпеки”.

За словами Головенка, проектом пропонується створити Центральний орган виконавчої влади у сфері інформаційної безпеки, але його функції чітко не виписані. “

Такий орган може стати черговим НЕКом, не спроможним регулювати довірену йому сфері, діяльність якого викликає хіба глузування. Ефективне забезпечення інформбезпеки має базуватися насамперед на ефективній діяльності держорганів (з чим в Україні величезна проблема), скеровуваних відповідною Стратегією, а наявність окремого закону з цього питання є вже другорядним аспектом”, - резюмував медіа-юрист.

Комітет ВР з питань свободи слова та інформації не підтримав законопроект №4949 "Про засади інформаційної безпеки України". Про це 14 серпня на брифінгу повідомив голова комітету Микола Томенко, повідомляє “Текритика”.

Томенко заявив, що члени Комітету висловилися проти створення нових державних органів для контролю за інформаційною безпекою: "Нам не треба ще одна комісія з питань моралі".

"По-перше, ми проти, щоб створювалися ще нові державні органи, які б опікувалися цією проблемою, бо в існуючих органів влади є можливість цим займатися. Можна розширити підрозділи РНБОУ чи інших органів, які займаються цим питанням. По-друге, ми наполягатимемо, щоб наш комітет був головним при розгляді проектів про інформаційну безпеку", - наголосив Томенко.

Liked the article?
Help us be even more cool!