ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Євросоюз назвав Росію лідером дезінформації

09.02.2023, 10:00
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Євросоюз назвав Росію головною країною-дезінформатором 2022 року. Про це йдеться в доповіді зовнішньополітичної служби Євросоюзу про дезінформацію та маніпуляцію фактами у світовому інформаційному просторі у 2022 році, повідомляє Радіо Свобода

У доповіді зазначається, що війна Росії в Україні стала головною темою інформаційних атак, причому в 60 випадках зі 100 їхньою метою було виправдання російського вторгнення.

Другою метою інформаційних атак Росії стала дискредитація ЄС та країн, що входять до нього, вказано в документі.

Офіційний представник ЄС із зовнішньополітичних питань Пітер Стано підтвердив, що більшість випадків дезінформації про Євросоюз виходить з Росії або від повʼязаних із нею агентів. У доповіді наголошується, що фейки поширюються офіційними дипломатичними каналами, державними ЗМІ, які ведуть мовлення як на російську, так і на закордонну аудиторію, а також прокремлівськими каналами в інтернеті, чиї звʼязки з російським урядом безпосередньо не позначені, але які можуть отримувати фінансування з Москви.

Зокрема, російська пропаганда намагається представити Україну як “нацистську” державу, звинувачувати її в “геноциді” та вбивствах власних громадян, поширювати фейки про наявність там біолабораторій США, які нібито розробляють біологічну зброю, спрямовану на “російську ДНК”, та звʼязки українських “неонацистів” з іноземними розвідками. 

У доповіді наголошується, що таку дезінформацію з кремлівських джерел також активно поширюють державні ЗМІ Китаю. Загалом така дезінформація була виявлена в повідомленнях щонайменше 30 мовами, зокрема 16 європейськими.

Щодо Євросоюзу російські та проросійські джерела поширюють брехню про відсутність підтримки України в суспільствах країн ЄС, про згубний вплив ухвалених ЄС санкцій проти Росії та про те, що жителі Європи нібито змушені голодувати та замерзати через брак ресурсів, які раніше закуповувалися в Росії.

Як найпоказовіші приклади дезінформації в доповіді названі російські медіакомпанії Sputnik і Russia Today (RT).

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підтвердив, що Росія “мобілізувала всі свої інструменти” для проведення дезінформаційних кампаній та “систематичного спотворення реальності”. “Ми бачили спроби заплутати й ввести людей в оману постійно змінюваними наративами та версіями події. Мета в тому, щоб ніхто більше нічому не вірив, щоб люди дійшли висновку: “Та взагалі всі брешуть. Як я можу відрізнити брехню від правди?” – сказав Боррель.

Він також навів приклад мемів, що зʼявилися після запуску навчальної місії Євросоюзу, де ЄС представлено як слугу НАТО. “Це повідомлення зʼявилося на сайті МЗС Росії. Так, на сайті МЗС! 10 хвилин по тому – в їхньому телеграм-каналі, а потім швидко поширилося більш ніж 100 каналами, включно зі Sputnik Africa”, – розповів дипломат.

Боррель заявив, що Євросоюз має намір боротися з поширенням хибних даних. За його словами, Європа має намір найближчим часом створити центр аналізу та обміну інформацією, який протистоятиме пропаганді.

Як повідомляв ІМІ, очільник зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз запустить нову платформу для протидії дезінформаційним кампаніям Росії та Китаю.

Віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова анонсувала створення європейського медіапроєкту Радіо Вільна Росія, за допомогою якого незалежні російські журналісти могли б робити репортажі без цензури з боку Кремля.

Liked the article?
Help us be even more cool!