ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ВКонтакте надала функції блокування піратського відео власникам авторських прав на відеоконтент

22.07.2013, 15:14

Адміністрація соціальної мережі ВКонтакте надала власникам авторських прав на відеоконтент, зокрема, Ivi.ru, «Амедиа», «Первому каналу» і «СТС Медиа», модераторські функції з можливістю блокування піратського відео без додаткових звернень до керівництва соцмережі. Про це повідомляє "Телекритика" з посиланням на газету «РБК daily».

До останнього часу таку можливість мала лише компанія Web Kontrol, котра спеціалізується на захисті авторських прав в інтернеті. Однак модераторський акаунт Web Kontrol було ліквідовано після того як адміністрація ВКонтакте почала підозрювати компанію у зловживанні своїм статусом.

Наприкінці минулого тижня заступник генерального директора ВКонтакте Ілля Перекопський повідомив про припинення співпраці з Web Kontrol. Прес-секретар ВКонтакте Георгій Лобушкін в бесіді з «РБК daily» розповів, що керівництво соцмережі вирішило запустити власні механізми взаємодії з правовласниками, тому співпраця з посередниками більше не має сенсу. При цьому Лобушкін відмовився пояснити роботу таких механізмів.

За даними джерел «РБК daily», адміністрація ВКонтакте вирішила надати впливовим правовласникам, таким як Ivi.ru, «Амедиа», «Первый канал», «СТС Медиа» та декільком іншим, прямі модераторські функції. «Тепер вони зможуть заповнювати ВКонтакте своїм ліцензійним контентом, в тому числі – за допомогою власних плеєрів, котрі можна інтегрувати в сторінку, а також блокувати піратські копії», – пояснив співрозмовник газети.

Крім цього, 18 липня на нараді в Роскомнагляді, яка присвячувалася набуттю 1 серпня чинності положень антипіратського закону, представники відомства вперше запропонували правовласникам сторити єдиний сервіс моніторингу інтернету на предмет наявності нелегального контенту. Правовласники, пише «РБК daily», підтримали цю ідею, і назвали головним претендентом на роль виконавця такого моніторингу компанію Web Kontrol.

Направлений на боротьбу із розповсюдженням в інтернеті піратських фільмів закон був ухвалений Держдумою РФ 21 червня 2013 року, 26 червня його ухвалила Рада Федерації, а 2 липня підписав Володимир Путін. До розгляду питання про боротьбу з іншими типами піратського контенту в Держдумі планують повернутися восени.

Представники російської інтернет-індустрії, вимагаючи перегляду антипіратського закону, опублікували 26 червня на сайті Російської асоціації електронних комунікацій (РАЕК) заяву, яку підписали, зокрема, Google, Wikimedia Russia, Mail.Ru Group, «Яндекс», «Афиша-Рамблер-СУП» і Ru-Center. У заяві стверджувалося, що в своєму нинішньому варіанті закон не допоможе ефективно боротися з піратством, а також підкреслюється необхідність переглянути закон із врахуванням інтересів російського медіа- та інтернет-бізнесу. Гравці російського інтернет-ринку також звернули увагу на необхідність проаналізувати економіко-соціальні наслідки законодавчої ініціативи.

До 1 серпня, дня набуття законом чинності, в рунеті проводиться акція, в рамках якої власники сайтів можуть встановити на свої ресурси «заглушку» з критикою антипіратського закону.

"Телекритика". 

Liked the article?
Help us be even more cool!