ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Вірменські журналісти вимагають покарати поліцейських, які застосували силу

02.08.2016, 11:38

З 17 липня на вулиці Мовсеса Хоренаци у Єревані проходили акції на підтримку збройної групи, що захопила будівлю полку патрульно-постової служби поліції, передає depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

У минулу п'ятницю після чергової акції, проведеної не тільки на вулиці Хоренаці, але і в єреванському районі Сарі Тах, поліція розігнала мітингувальників, затримавши 165 осіб. У медустанови, за попередніми даними, звернулися 73 людини, які отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. При розгоні демонстрації постраждали також журналісти і оператори.

"Поки до носіїв цієї грубої сили не будуть застосовані положення статті 309 (перевищення посадових повноважень), статті 164 (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста) і статті 185 (умисні знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу Вірменії, поки суспільству не буде відомо про результати застосування цих статей, спільнота журналістів з недовірою буде ставитися до захисників свого права на свободу і можливості здійснювати свою професійну діяльність ", - йдеться у заяві СЖА.

У повідомленні наголошується, що можливість працювати в умовах свободи преси часто затьмарюється "варварською поведінкою деяких політичних сил і представників правоохоронної системи та їх хамством, які не мають нічого спільного з цивілізованістю". "Правоохоронці докладають зусиль, щоб розслідувати ці інциденти і відновити техніку журналістів. Однак ми вважаємо, що це всього лише заходи, і не можуть запобігти насильству щодо журналістів, яке відбудеться завтра. Суспільство чекає конкретних результатів і гарантій", - йдеться в заяві союзу журналістів.

Генпрокуратура Вірменії 30 липня порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання діяльності журналістів, застосування проти них насильства. Генпрокуратура також встановила зв'язок із засобами масової інформації - радіо "Азатутюн" (вірменська служба радіо "Свобода"), телекомпанією "Вірменія", сайтами A1plus, 1in, Lragir, Panorama, Civilnet, News, Armlur - попросивши надати наявні в їх розпорядженні факти застосування насильства щодо журналістів і пошкодження техніки для розгляду їх в рамках кримінальної справи.

Liked the article?
Help us be even more cool!