ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Віденський міжнародний інститут преси виступив на захист "Експресу"

13.02.2012, 01:40
Віденський Міжнародний інститут преси (IPI) засудив спроби місцевої влади «заткнути рота» незалежній львівській газеті «Експрес».
Про це йдеться на сайті організації.

«Твердження, що урядові чиновники в Україні маніпулювали судами, аби змусити замовкнути надзвичайно важливий орган незалежної журналістики вкрай тривожні. IPI та його дочірня філія – Медіа-організація Південної та Східної Європи (SEEMO) закликають представників судової системи України неупереджено, виконувати свої обов’язки. Ми закликаємо Президента Януковича забезпечити, щоб місцева влада таким чином не зловживала своїми повноваженнями», – заявив менеджер з питань свободи преси IPI Ентоні Міллз.

Оцінюючи стан свободи преси в Україні IPI нагадує, що після здійсненої ним торік спільно з SEEMO місії розслідування в Київ у спеціальній доповіді було констатовано його погіршення після приходу до влади Віктора Януковича, пише «Телекритика».

Нагадаємо, 26 січня газета «Експрес» вийшла з незадрукованою першою сторінкою, протестуючи проти тиску і спроби закриття через рішення суду. Як вдалося з’ясувати «Телекритиці», мова йде про господарський конфлікт засновників видання. Один із засновників компанії, що є правонаступником колишнього видавця «Експресу», оскаржував виділення із цієї компанії окремої юридичної особи. А нинішній видавець газети «Експрес» ТОВ «Експрес медіа груп» був третьою стороною у справі.

Однак у міжнародних організаціях вважають, що справа є політично мотивованою. Зокрема, про свою стурбованість рішенням суду у справі газети «Експрес» заявили Всесвітня асоціація газет, новин і видавців (WAN-IFRA) та Всесвітній форум редакторів. Вони закликали Президента України припинити способи втручання в діяльність «Експресу», провести розслідування стосовно посадовців, які пропонували скасувати рішення суду та наполявали на гарантіях того, що рішення суду в Україні стали повністю вільними від впливу уряду.

 
Liked the article?
Help us be even more cool!