ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В УНІАН редакторів, які раніше заявляли про цензуру, "перемістили" в інший відділ

28.08.2013, 15:23

Співробітників інформаційного агентства УНІАН, які раніше заявляли про цензуру керівництва, намагаються "перемістити" до іншого відділу. Про це повідомила виконавчий директор Інституту Масової Інформації Оксана Романюк на своїй сторінці у мережі Facebook.

"За моєю інформацією, сьогодні керівництво УНІАНу замкнуло в кімнаті "неугодних" редакторів, які раніше заявляли про цензуру, та ще кількох співробітників, і утримувало кілька годин. Їх змушували підписати, що вони ознайомлені з наказом про їхнє "переміщення" - наскільки я розумію, із відділу сайту у відділ "моніторингу теленовин", розташований десь на Дарниці", - написала Романюк.

"Людей тримали зранку і випустили лише десь близько 12-ї години дня, при чому, навіть викликали понятих, щоб ті зафіксували факт ознайомлення працівників з наказом, бо ті відмовлялись підписати", - додала вона.

У свою чергу гендиректор УНІАН Вадим Осадчий запевнив "Українську правду", що співробітників агентства ні до чого не змушували: "Ні, не правда. Нічого такого не відбувалося".

У відповідь на запитання, чи тримали людей дві години з вимогою підписати документи, він заявив: "Ні. Ми маємо право переміщувати в інший відділ кого хочемо за рішенням адміністрації. Буде частина людей переміщена, в рамках трудового законодавства".

Нагадаємо, 26 жовтня 2012 року п'ятеро редакторів сайту УНІАН заявили про цензуру з боку генерального директора Вадима Осадчого. Приводом до цього стало те, що гендиректор оштрафував двох редакторів сайту на 200 гривень кожну за оприлюнення на сайті новини під заголовком «На Банковій - пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою». Штрафам, за словами співробітників, передувало розпорядження зняти новину із сайту.

Генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий, коментуючи ситуацію, сказав, що деякі співробітники компанії сприйняли спробу зробити інформаційні продукти УНІАН нейтральними і позаконтекстними як цензуру або практику утисків свободи слова, не усвідомлюючи різницю між об'єктивністю і суб'єктивністю.

31 жовтня вже шестеро редакторів сайту УНІАН оприлюднили відкритий лист до Вадима Осадчого, у якому навели факти цензури з боку керівництва. За словами співробітників УНІАН, керівництво заборонило висвітлювати діяльність президента Віктора Януковича в негативному ключі, а також на період виборів зобов'язало відстежувати активність лідера комуністів Петра Симоненка й одного з кандидатів-мажоритарників у 218-му виборчому окрузі.

Liked the article?
Help us be even more cool!