ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні відкрили хаби для збору книжок, щоб після деокупації поновити бібліотечні фонди

Фото – osvitanova.com
Фото – osvitanova.com

Представники центральної та місцевої влади відкривають хаби для збору книжок, щоб відновити знищені окупантами бібліотечні фонди на звільнених від загарбників територіях України.

Про це заявив тимчасовий виконувач обовʼязків очільника Міністерства культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв в інтервʼю виданню "Телеграф"

"Ворог не вивозив українські книжки, він їх просто спалював чи нищив в інші способи. Тому величезний виклик – поновити бібліотечні колекції та фонди, які були на окупованих територіях. Вже зараз ми – представники центральної та місцевої влади – здійснюємо заходи щодо накопичення певних книжкових фондів. Наприклад, Маріупольська міська рада визначила такий хаб у Дніпрі. Там відбувається накопичення літератури. Для Донецького регіону таким хабом є Краматорськ. Ми координуємо цю діяльність, направляючи туди книжки з Києва від наших національних бібліотечних установ", – повідомив Ростислав Карандєєв. 

За його словами, міністерство посилюватиме роботу, щоб поновити бібліотечні фонди, знищені росіянами. Так, у відомстві запрацює підрозділ – департамент відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій. 

"Ми сподіваємося, що залучимо на цей напрям додаткових фахівців, глибоко вмотивованих у бажанні відновити культурну діяльність на звільнених територіях. У поєднанні з необхідним ресурсом це дасть нам можливість бути готовими. І, коли українська армія поверне окуповані сьогодні території, спрямувати туди фахівців. Вони б відновили діяльність бібліотек, клубів, музейних установ і приїхали б туди не з порожніми руками, а принаймні з бібліотечними фондами", – сказав Карандєєв. 

Як повідомляв ІМІ, з Омської області до окупованої Кадівки (Луганська область) росіяни привезли так звану навчальну літературу для шкіл та гімназій. У складі вантажу був і підручник "Історія Росії" для 10–11 класів.

На тимчасово окуповані території Луганської області росіяни завезли понад 750 тисяч книжок російської пропаганди. Книжки звозять до шкільних бібліотек замість українських, які окупанти вивезли та спалили. Більшість примірників – це "історія РФ".

Крім того, на початку липня співробітники ФСБ Росії вилучили в Маріуполі понад 1,5 тис. примірників української літератури. А в березні 2023 року Центр національного спротиву повідомив, що РФ виділяє 360 млн рублів для знищення українських бібліотек на окупованих територіях. Росіяни продовжують завозити свою пропагандистську літературу до бібліотек на тимчасово окупованих територіях, зокрема до бібліотек на захопленій частині Запоріжжя.

Liked the article?
Help us be even more cool!