ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Австралії працівникам дозволять ігнорувати дзвінки начальства в позаробочий час

В Австралії готуються на законодавчому рівні закріпити право працівників ігнорувати необґрунтовані дзвінки та повідомлення від своїх начальників у неробочий час без штрафних санкцій. Зате з потенційними штрафами для роботодавців, які забиратимуть особистий час підлеглих.

Про це пише hromadske з посиланням на Sydney Morning Herald та Reuters.

Австралійські політики погодили так зване право на відключення, яке стане законом, коли досягнуть угоди щодо ширшого пакета змін у трудових відносинах.

Після ухвалення законів працівники зможуть ігнорувати повідомлення начальства в позаробочий час. Керівники все ще можуть, наприклад, надсилати електронні листи підлеглим, коли ті вже відпочивають. А втім, закон забороняє карати працівника, якщо той ігноруватиме їх. Якщо ж начальник порушить це, працівник має право звернутися зі скаргою до Комісії з чесної праці.

Обґрунтованість повідомлень підлеглим залежатиме від контексту. Наприклад, лікарі швидкої або працівники інших сфер, які повинні бути доступними в різний час доби, навряд чи будуть захищені цим законом.

Під час ухвалення рішення також враховуватимуть, як часто керівник контактує з працівником, як з ним зв'язуються, характер їхньої посадової інструкції, оплату праці тощо.

"Якщо ваша посада передбачає роботу з різними частинами бізнесу або з клієнтами в різних часових поясах, то, звісно, це буде частиною вашої звичайної роботи. Коли вас неодноразово просять піднятися серед ночі й зателефонувати в Нью-Йорк, а ви насправді отримуєте мінімальну зарплату, це нерозумно", – сказала сенаторка Барбара Покок.

Якщо роботодавець порушить попередження комісії припинити тривожити працівника в позаробочий час, його можуть притягнути до відповідальності та виписати штраф. Комісія також матиме повноваження відхилити заявку, якщо вона вважатиме її легковажною або образливою.

А втім, представники Торгово-промислової палати Австралії та Ділової ради Австралії з критикою сприйняли цю ініціативу, оскільки "проблеми слід розв'язувати на робочому місці", а це лише "додасть ускладнень та збільшить ризик судового розгляду".

Liked the article?
Help us be even more cool!