ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Уряд Мальти не надаватиме імунітету бізнесменові, арештованому у зв'язку з убивством журналістки

29.11.2019, 12:00
Фото – timesofmalta.com
Фото – timesofmalta.com

Уряд Мальти не надаватиме імунітету затриманому у зв'язку зі вбивством у 2017 році журналістки Дафни Каруани Галіції бізнесменові Йоргену Фенеку. Про це вранці у п'ятницю, 29 листопада, заявив після кризового засідання уряду Прем'єр-міністр Мальти Джосеф Мускат, повідомляє Deutsche Welle.

Напередодні затриманий минулого тижня відомий місцевий бізнесмен Йорген Фенек запропонував надати у справі вбивства журналістки свідчення щодо ексголови адміністрації Прем'єр-міністра Джозефа Муската Кіта Шембрі, колишнього міністра туризму Конрада Міцці, міністра економіки Кріса Кардони та інших осіб з оточення прем'єра.

Фенек мав намір укласти угоду зі слідством і звернувся з відповідним клопотанням, повідомляє агенція Reuters. Водночас адвокати Фенека наголошували, що прем'єр Мускат не має брати участі в ухваленні рішення про надання  бізнесмену імунітету, оскільки "він є особою, яка може бути зацікавлена у відхиленні клопотання".

Як інформує агенція з посиланням на джерела, знайомі з перебігом слідства, Фенек назвав Шембрі організатором вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції. Після цього уряд скликав термінову нараду. Як повідомляють ЗМІ, Кіт Шембрі і Джозеф Мускат є друзями. 

Як повідомляв ІМІ, 16 жовтня 2017 року на Мальті внаслідок вибуху автомобіля загинула журналістка Дафна Каруана Галіція, яка розслідувала корупційні злочини в межах проєкту Panama Papers.

53-річна Каруана Галіція була авторкою популярного блогу, в якому писала про випадки корупції серед високопоставлених політиків. Зокрема, звинувачувала в корупції Прем’єр-міністра Джозефа Муската та його дружину.

У грудні 2017 року заарештували трьох чоловіків – братів Альфреда і Джорджа Дегіорджо та їхнього друга Вінсента Муската, які були звинувачені в підриві в автомобілі бомби. Вони не визнали себе винними в суді.

Син журналістки Метью Галіція звинуватив у її смерті “мафіозну державу”.

Троє синів Дафни Каруани Галіції вимагають відставки Прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската.

20 жовтня 2017 року речниця уряду Мальти повідомила, що вибухівку, від якої загинула журналістка, прикріпили під її машиною і привели в дію дистанційно.

20 вересня 2019 року уряд Мальти оголосив про початок незалежного розслідування вбивства Дафни Каруани Галіції.

20 листопада 2019 року мальтійська поліція заарештувала відомого бізнесмена Йоргена Фенека в межах розслідування вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції.

25 листопада 2019 року мальтійська влада помилувала одного з підозрюваних у справі про вбивство журналістки Дафни Каруани Галіції в обмін на свідчення в суді.

Liked the article?
Help us be even more cool!