ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мальта почала незалежне розслідування вбивства Дафни Каруани Галіції

23.09.2019, 09:46

Уряд Мальти ввечері в п'ятницю, 20 вересня, оголосив про початок незалежного розслідування вбивства журналістки-викривальниці Дафни Каруани Галіції, скоєного майже два роки тому. Про це повідомляє DW з посиланням на агентство новин dpa.

Прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат доручив слідчій комісії під керівництвом колишнього судді подати звіт упродовж дев'яти місяців, повідомили в уряді острівної держави.

Це розслідування розпочато на вимогу Ради Європи, яка в червні дала уряду Мальти три місяці на відповідне рішення. Цього також неодноразово вимагала родина загиблої журналістки.

Розслідування повинне передусім дати відповідь на запитання, чи міг уряд Мальти запобігти вбивству журналістки та чи доклав він усіх зусиль для її захисту.

Як повідомляв ІМІ, 16 жовтня 2017 року на Мальті внаслідок вибуху автомобіля загинула журналістка Дафна Каруана Галіція, яка розслідувала корупційні злочини в рамках проекту Panama Papers.

53-річна Каруана Галіція була авторкою популярного блогу, в якому писала про випадки корупції серед високопоставлених політиків. Зокрема, звинувачувала в корупції прем’єр-міністра Джозефа Муската та його дружину.

Син журналістки Метью Галіція звинуватив у її смерті “мафіозну державу”.

Троє синів Дафни Каруани Галіції вимагають відставки прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската.

20 жовтня 2017 року речниця уряду Мальти повідомила, що вибухівку, від якої загинула журналістка, прикріпили під її машиною і привели в дію дистанційно.

Уряд Мальти запропонував нагороду в 1 млн євро за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство.

22 жовтня 2017 року у Валлетті (столиця Мальти) тисячі жителів вийшли на демонстрацію за справедливість після вбивства Дафни Каруани Галіції. Демонстранти вимагали якнайшвидшого розслідування цього випадку і припинення корупції.

Liked the article?
Help us be even more cool!