ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Уряд Данії готує законопроєкт, щоб припинити спалення Корану

Фото – Getty Images
Фото – Getty Images

В уряді Данії заявили, що готують законопроєкт, який заборонить спалення примірників Корану в публічних місцях. Цей крок покликаний послабити напругу між скандинавською державою і мусульманськими країнами.

 Про це повідомляє Reuters.

Останніми тижнями в Данії й Швеції відбулася низка публічних протестів, учасники яких спалювали чи псували примірники Корану; це викликало обурення мусульманських націй, які почали вимагати, щоб уряди двох країн припинили подібні акції.

"Уряд запропонує законопроєкт, який забороняє недоречне поводження з об’єктами, що мають велике релігійне значення для певної релігійної спільноти", – заявив на пресконференції міністр юстиції Петер Гуммельґорд. – Цей законопроєкт передбачає покарання за, скажімо, публічне спалення Корану, Біблії чи Тори".

Уряд відхилив заперечення деяких опозиційних партій, які стверджували, що заборона на спалення Корану є обмеженням свободи слова.

"Я рішуче переконаний, що існують цивілізованіші шляхи самовираження, ніж спалення речей", – заявив Гуммельґорд.

У липні міністр закордонних справ Ларс Локке Расмуссен зазначав, що влада шукатиме "юридичний інструмент", який дозволить їй запобігти спаленням Корану під посольствами інших країн у Данії.

Санкція нового закону передбачає штраф або ув’язнення строком до двох років, пояснив Гуммельґорд.

Він не сказав, коли парламент планує голосувати за цей закон.

У сусідній Швеції політики також заявляють, що шукають шляхів юридично заборонити осквернення Корану й пом’якшити напругу в суспільстві після нещодавніх погроз, через які посадовці з питань безпеки були змушені підняти рівень терористичної загрози в країні.

Як повідомляв ІМІ, Шведський центр проти насильницького екстремізму (CVE) закликав уряд країни внести зміни до закону про громадський порядок, щоб забезпечити можливість заборонити такі публічні заходи, як спалення Корану, якщо вони загрожують національній безпеці.

У червневому рішенні апеляційний суд Швеції заявив, що для того, щоб поліція могла відхилити заяву про проведення акції зі спалення Корану, необхідні конкретні ризики, пов'язані з нею, але загальне зростання загрози тероризму по всій Швеції не має впливати на цю оцінку.

Раніше біженець з Іраку Салван Моміка спалив Коран у Стокгольмі. Цю акцію дозволили через два тижні після того, як шведський апеляційний суд відхилив заборону поліції на протести зі спаленням Корану, коли мусульманську священну книгу спалили біля посольства Туреччини в січні.

Такі країни, як Ірак, Кувейт, Об'єднані Арабські Емірати і Марокко, викликали шведських послів на знак протесту проти інциденту зі спаленням Корану.

Liked the article?
Help us be even more cool!