ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Українці на карантині стали частіше дивитися новини – дослідження

06.04.2020, 15:04
Фото з сайту 99px.ru
Фото з сайту 99px.ru

За період карантину серед українців значно зросла частота перегляду новин (49% стали стежити за ними частіше). 

Про це свідчать результати опитування "Емоції і поведінка українців на карантині: спеціальний проєкт", проведеного соціологічною групою "Рейтинг", повідомляє Укрінформ.

Третина українців стали частіше дивитися фільми та серіали (38%), прибирати вдома (35%) та готувати їжу (32%).

Близько чверті зазначили, що збільшили час на заняття саморозвитком, спілкування з рідними та близькими, сон, їжу та прослуховування музики. Кожен п’ятий став частіше займатися своїм хобі, спортом або ж читати книги, йдеться в повідомленні.

Попри це, згідно з даними опитування, карантин значно вплинув на прогулянки на свіжому повітрі: майже половина зазначили, що роблять зараз це рідше, ніж зазвичай.

Також обмеження суттєво позначилися на спілкуванні з друзями: близько 40% заявили, що розмовляють з ними не так часто, як до карантину. Кожен п’ятий змушений був обмежити спілкування з рідними й близькими та заняття спортом.

Водночас у гендерному розрізі спостерігаються певні відмінності в моделях поведінки на карантині. Так, стежать за новинами та готують їжу дещо частіше жінки. Чоловіки частіше стали займатися спортом, більше часу, ніж зазвичай, тратять на сон, алкоголь і секс. Особливо ті чоловіки, які зараз на карантині і не ходять на роботу.

У віковому розрізі представники наймолодшої вікової категорії (18–29 років) частіше за інших переглядають фільми, займаються саморозвитком, спортом, власним хобі, спілкуються з друзями та близькими, сплять, їдять, слухають музику, займаються сексом.

Під час карантину приготуванням їжі стали частіше займатися не старші люди, а представники наймолодшої та молодої вікових груп (до 40 років). І навіть чоловіки це роблять значно активніше, ніж зазвичай, як це було до карантину. Цікаво, що представники вікової групи до 40 років частіше за інших зазначали про свої обмеження щодо прогулянок на свіжому повітрі, аніж інші.

Цікавим є також аналіз зміни поведінки респондентів залежно від їхньої зайнятості на карантині. Так, респонденти, які не ходять на роботу (не працюють або працюють віддалено), значно більше часу почали приділяти сну, приготуванню та вживанню їжі, спорту, хобі, спілкуванню з близькими, навчанню та саморозвитку, книгам, фільмам та серіалам. Навіть ті, хто ходить на роботу, почали значно більше дивитися фільмів, стежити за новинами, збільшили час на сон і їжу (хоча й менше за тих респондентів, які сидять на карантині). Зайнятість практично не позначилася на частоті сексуальних контактів.

Крім того, як зазначається, аналіз даних дозволив групувати відповіді респондентів за п'ятьма різними моделями поведінки на карантині. Запропоноване групування зроблено методом факторного аналізу. "Отже, перша група більше часу намагається присвятити саморозвитку (спорт, хобі, читання, навчання). Представники другої групи частіше почали відпочивати (переглядати фільми, серіали, їсти, спати, слухати музику). Окрема група на карантині (ми назвали її "гедонізм") більше часу витрачає на покупки речей та їжі онлайн, вживання алкоголю та секс. Представники інших двох груп присвячують більше часу спілкуванню або ж заняттю домашніми справами", – йдеться в повідомленні.

Опитування проводилося 1–2 квітня 2020 року. Вибіркова сукупність: 1300 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%. Інтернет-опитування методом Computer-Assisted Self Interviewing (CASI) проведено на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Проєкт виконано в співпраці з Національною дослідницькою мережею Pollaris.

Liked the article?
Help us be even more cool!