ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Волинській облраді журналістам відмовились сказати, на яких умовах її охороняє "Варта порядку"

29.08.2017, 10:25
фото - скріншот з відео

Працівники Волинської облради відмовились сказати журналістам, які робили розслідування для “Слідства.Інфо”, на яких умовах громадське формування “Варта порядку” охороняє приміщення ради. Про це йдеться в розслідуванні журналістів Аріни Крапки та Юрія Горбача для програми “Слідство.Інфо”.

У розслідуванні громадське формування називають неформальною силовою структурою голови Волинської облради Ігоря Палиці. Представники “Варти порядку” отримують заробітну плату готівкою попри те, що для громадських формувань це заборонено законом, йдеться у сюжеті.

У сюжеті “Слідства.Інфо” можна побачити, як підопічні Палиці відкидають будь-які спроби записати інтерв'ю з ним.

Юрій Горбач звернувся до керуючого справами виконавчого апарату Волинської облради  Дмитра Дубняка і запитав про те, коли можна записати інтерв'ю з Ігорем Палицею.

“Якщо у вас є запитання до голови Волинської обласної ради, залиште, будь ласка, письмовий запит”, - сказав журналісту Дмитро Дубняк.

Юрій Горбач запитав, чому не можуть журналісти звернутися до Ігоря Палці, щоб поспілкуватися з ним? І ще раз уточнив про інтерв'ю.

“Інтерв’ю я не знаю, коли ви зможете з ним записати. Зверніться письмово: “Коли ми можемо отримати інтерв'ю?”. І все”, - відповів він.

Також надіслати письмовий запит журналісту сказав в.о. начальника комунальної установи “Управління будинком Волинської обласної ради” Віктор Талашко.

“Я вас прошу, зверніться, будь ласка, письмово, і вам буде дана відповідь на ваше питання. Згідно закону, я дам вам відповідь у сроки”, - сказав Талашко. Однак  журналіст запитував в усній формі і мав право на відповідь. Зі словами “Не заважайте працювати” Віктор Талашко закрив двері перед журналістом.

Журналісти з Луцька Аріна Крапка та Юрій Горбач неодноразово зверталися за отриманням інформації до громадського формування “Варта порядку” та “Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом” під час роботи над розслідуванням для “Слідства.Інфо”. Журналістів цікавило фінансування громадського формування політиком Ігорем Палицею. Однак у “Варті порядку” та у фонді, засновником якого є Ігор Палиця, не надали відповіді на журналістські запити.

Як повідомляв ІМІ, у серпні СБУ спільно з прокуратурою викрили організовану групу, яка, прикриваючись одним з громадських формувань Волині “Варта порядку”, здійснювала несанкціоноване прослуховування та знімання інформації. Правоохоронці встановили, що  представники формування, використовуючи спеціальні технічні засоби, отримували інформацію та здійснювали візуальне спостереження за громадянами, серед яких були посадовці різних відомств.

10 травня 2017 року луцька журналістка Аріна Крапка (Ірина Мусій) подала судовий позов до Волинського окружного адміністративного суду на благодійний фонд Ігоря Палиці “Тільки разом” через ненадання інформації на запит щодо звітів про надходження та витрати коштів фонду з 2014 року. Журналістка просила суд “визнати протиправними дії розпорядника інформації та зобов’язати вчинити певні дії”.

До того, як подати в суд на фонд Ігоря Палиці, журналістка просила у благодійного фонду надати інформацію про те, скільки коштів виділяє фонд Палиці на фінансування громадського формування “Варта порядку”. Однак у  відповіді було відмовлено.

Журналістка зауважувала, що на офіційній сторінці благодійний фонд вказує великі суми, вкладені в розвиток Волині. Однак хто надає ці суми, залишається таємницею. Також невідомо, скільки фонд витрачає на діяльність громадського формування  “Варта порядку”.

“За моєю інформацією та інформацією з моїх джерел у поліції, деякі члени даного громадського формування причетні до певних правопорушень на території Волині та за її межами. Якщо це приватний фонд олігарха Ігоря Палиці і його приватне громадське формування, то це може мати неабиякі небезпечні наслідки для такої багатої на надра, ресурси області. Поки не відкриватиму завісу, про що я готую публікацію. Чекаю судових засідань”, – зазначила вона.

У березні 2017 року громадське формування “Варта порядку” звернулося до волинських журналістів, які просять надати фінансову звітність організації, не витрачати дорогоцінний час і не шукати сенсацій, адже інформація знаходиться у вільному доступі. За словами журналістки Ірини Мусій (Аріни Крапки), це стало реакцією на її інформаційний запит, надісланий 28 лютого формуванню.

14 липня 2016 року у Луцьку журналістку інтернет-видання “Волинське агентство розслідувань” Василину Боруцьку та головну редакторку видання “Відомості.UA” люди в цивільному не пускали в сесійну залу Волинської обласної ради.

Журналісти визначили, що кремезні молодики є представниками громадського формування “Варта порядку”, яке створене Ігорем Палицею і діє в його інтересах.

19 вересня 2016 року у Луцьку представники громадського формування “Варта порядку” знову перешкоджали журналістам, коли ті хотіли потрапити до голови Волинської облради Ігоря Палиці.

7 жовтня 2016 року голова Волинської обласної ради Ігор Палиця пояснив, що спроба налагодити пропускну систему до приміщення облради на сесійні засідання зумовлена бажанням створити безпечні умови для депутатів і журналістів.

Liked the article?
Help us be even more cool!