ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Стамбулі протестували проти арештів правозахисників і журналістів

23.06.2016, 12:07

У Стамбулі (Туреччина) 21 червня пройшла акція протесту проти арешту члена правозахисної організації “Репортери без кордонів” і двох журналістів за “пропаганду тероризму”. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на Еuronews.

Протестувальники зібралися перед редакцією газети “Озгюр Гюндем”, щоб підтримати Ерола Ондероглу, Ахмета Несина і Шебнема Корура Фінджанджі, затриманих за рішенням суду за те, що брали участь в кампанії підтримки газети і її керівництва. Раніше видання неодноразово зазнавало тиску з боку турецької влади, яка вважає її близькою до забороненої в Туреччині “Робітничої партії Курдистану”.

“Міжнародна спільнота мусить, нарешті, розкрити очі на те, наскільки погіршилася в нашій країні ситуація зі свободою і правами людини. Громадянське суспільство в Туреччині і влада - це паралельні прямі. Треба зробити все можливе, щоб вони перетнулися, в тому числі здійснюючи тиск на офіційну Анкару з боку інших держав”, - заявила редактор “Озгюр Гюндем” Гунай Аксой.

Заарештовані дали свідчення у відділі боротьби з тероризмом і залишаться під вартою до завершення судового процесу. Влада також ініціювала розгляди щодо ще 34 журналістів та інтелектуалів за звинуваченням у “пропаганді тероризму” через надану ними підтримку “Озгюр Гюндем”.

Минулого року влада Туреччини захопила і закрила кілька газет і радіостанцій, посилаючись на міркування безпеки, зазначає агентство Рейтер. Наразі в Туреччині понад десять журналістів утримуються у в'язницях. Офіційна Анкара наполягає на тому, що їх засудили за злочинну діяльність, а не за журналістську роботу.

У Брюсселі засудили арешт правозахисника і журналістів, заявивши, що такі дії суперечать зобов'язанням Туреччини як кандидата на вступ до Євросоюзу.

Як повідомляв ІМІ, 20 червня у Туреччині був заарештований представник міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів” Ерол Ондероглу. Його звинувачують у “пропаганді тероризму”, а фактично, як пишуть турецькі видання, - у підтримці забороненої Робітничої партії Курдистану (РКК). Обвинувачення пред'явлено також журналісту Ахмету Несіну та активістці-правозахисниці Себнем Корур.

Фото - скріншот з відео Еuronews

Liked the article?
Help us be even more cool!