ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У Росії на Радіо Свобода та його проєкти склали протоколи як на "іноземних агентів"

13.01.2021, 13:45
Фото – Сергій Карпов / ТАСС / Радіо Свобода
Фото – Сергій Карпов / ТАСС / Радіо Свобода

Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій РФ (Роскомнагляд) 12 січня склала перші вісім протоколів за статтею 19.34.1 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо ЗМІ, визнаних в Росії “іноземними агентами”.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на сайт відомства.

Протоколи стосуються діяльності медіакорпорації Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода та її проєктів, серед яких і проєкт української служби Радіо Свобода – Крим.Реалії.

Заяву до Роскомнагляду з інформацією про те, що РВЄ / РС не виконує наказу відомства, на початку листопада 2020 року подав генеральний директор Агентства федеральних новин Євген Зубарев. 29 грудня Роскомнагляд провів перевірку за цією заявою, після чого надіслав др ТОВ “РВЄ / РС”, що представляє інтереси медіакорпорації в Росії, повідомлення про складання 130 адміністративних протоколів за фактами порушення наказу. Згідно з планами відомства, їхнє складання завершиться на початку лютого.

Протоколи будуть передані до суду, який може накласти за кожне порушення штрафи до 500 тисяч рублів на юридичну особу і до 50 тисяч на посадову. Загальна сума санкцій за фінансові порушення, ймовірно, становитиме десятки мільйонів рублів.

Корпорація “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода” розцінює дії російської влади у зв’язку із законодавством про ЗМІ – “іноземних агентів” як “небезпечні зусилля, спрямовані на переслідування журналістів, і кроки до того, щоб громадяни Росії отримували тільки схвалену Кремлем інформацію”. Керівництво корпорації неодноразово зазначало, що її статут гарантує журналістську незалежність і не допускає політичного і цензурного втручання в редакційну політику.

Як повідомляв ІМІ, 28 грудня 2020 року міністерство юстиції Росії внесло п’ятеро людей до реєстру “іноземних засобів масової інформації, що виконують функції іноземного агента”. До списку, зокрема, потрапили журналісти Людмила Савицька і Сергій Маркелов, які співпрацюють із Радіо Свобода, а також автор Радіо Свобода і головний редактор сайту “Псковська губернія” Денис Камалягін.

2 грудня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про фізосіб – “іноземних агентів” з розлогим тлумаченням терміна “іноагент”.

5 грудня 2017 року міністерство юстиції Росії оголосило іноземними агентами дев’ять американських ЗМІ, зокрема “Голос Америки”, Радіо Свобода, а також Крим.Реалії (проєкт української служби Радіо Свобода).

До списку потрапили проєкти російської служби Радіо Свобода “Фактографія” і “Сибирь.Реалии”, телеканал “Настоящее время”, Татарсько-башкирська служба Радіо Свобода, медіапроєкти “Idel.Реалии” та “Кавказ.Реалии”.

Liked the article?
Help us be even more cool!