ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії створили військовий інтернет

19.10.2016, 11:01

Збройні сили Росії завершили розгортання військового інтернету - комунікаційної системи під офіційною назвою “Закритий сегмент передачі даних” (ЗСПД), повідомляють Известия.

Військова мережа не сполучена з глобальним інтернетом, а всі комп'ютери, підключені до неї, захищені від підключень несертифікованих флешок і зовнішніх жорстких дисків. Усередині мережі військові розгорнули свій електронний поштовий сервіс, за яким дозволена передача секретної інформації, включаючи документи з грифом “Особливої ​​важливості”.

Як розповів представник Міноборони, частково інфраструктура військового інтернету розгорнута на орендованій інфраструктурі “Ростелекому”, а місцями на власній розподіленій інфраструктурі міністерства, яка не підключена до інтернету. У кожній військовій частині стоять сервери, які шифрують інформацію, розбивають за декількома пакетами і передають далі. Доступ у серверні приміщення суворо обмежений.

Як і в глобальній Мережі, у військовому інтернеті є свої сайти. Основний ресурс мережі доступний за адресою mil.zs. На ньому створено безліч доменів третього рівня, наприклад domain.mil.zs. Дивитися ці сайти можна через комп'ютери (працюють на операційній системі МСВС - мобільній системі Збройних сил), які сертифіковані службою захисту державної таємниці, також відомої як Восьме управління Генштабу. Підключення до цих комп'ютерів сторонніх несертифікованих пристроїв (флеш-накопичувачів, принтерів, сканерів і т.д.) неможливе, при цьому кожна спроба підключити куплену в магазині флешку контролюється спеціальним програмним забезпеченням і фіксується.

У військовому інтернеті створена електронна поштова служба, яка дозволяє обмінюватися листами тільки користувачам всередині мережі. Весь документообіг військовослужбовців (донесення, заявки, списки, звіти про виконану роботу з фотографіями і т.д.) проходить саме через цей сервіс.

Liked the article?
Help us be even more cool!