ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Раді Європи закликають уряди посилити захист журналістів

30.04.2021, 14:43
Фото – hillnotes.ca
Фото – hillnotes.ca
У Раді Європи закликають уряди забезпечити захист журналістів, які виконують важливу суспільну функцію з інформування про проведення масових публічних заходів.

Про це йдеться в оприлюдненому 30 квітня коментарі комісарки Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, повідомляє Укрінформ

"Оператори, журналісти, фотокореспонденти та інші працівники ЗМІ зазнають нападів під час виконання своєї роботи: інформування про публічні зібрання, зокрема демонстрації, що становлять громадський інтерес… Вони повинні мати повний доступ до усіх публічних зібрань, мати можливість інформувати з цих подій безпечно та без втручання у свою діяльність", – наголосила комісарка РЄ.

У Раді Європи вкотре констатували, що журналістика є небезпечною професією, яка відіграє надзвичайно важливу роль у незалежному висвітленні публічних зібрань.

Серед вимог та рекомендацій до національних урядів  гарантування безпеки роботи журналістів у Раді Європи наголошують на неприпустимості нападів на представників ЗМІ та залишення причетних без покарання.

Влада також має порушувати, швидко і прозоро, розслідування таких випадків, які повинні класифікуватися як важкі правопорушення.

"Якщо журналісти отримують погрози, то влада повинна забезпечити їхній захист", – додала Міятович.

Водночас, переконана комісарка РЄ, влада має сприяти співпраці правоохоронних органів і журналістів, налагоджувати діалог із журналістськими організаціями для уникнення сутичок між поліцією і працівниками медіа.

3 травня під егідою ООН відзначається Всесвітній день свободи преси.

Liked the article?
Help us be even more cool!