ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Раді пропонують відшкодовувати кінотеатрам витрати за показ англомовних фільмів

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики пропонує затвердити державну цільову програму щодо сприяння вивченню англійської мови в Україні, яка передбачатиме відшкодування кінотеатрам витрат на показ англомовних фільмів, не покритих з продажу квитків.

Таку поправку №336 до законопроєкту №9432 про застосування англійської мови в Україні комітет підтримав 3 червня 2024 року на своєму засіданні, повідомляється на сайті комітету.

Згідно з поправкою, таку державну програму мають доручити розробити Кабінету Міністрів. Відшкодування має бути коштом державного бюджету.

Також поправка передбачає, що кінотеатри демонструють англомовні фільми на добровільних засадах, але з дотриманням таких мінімальних вимог: 

  • кожен зал повинен провести не менш ніж вісім показів фільмів англійською мовою впродовж місяця;
  • причому не менш ніж два публічних покази впродовж тижня в будь-який час у вихідний день та/або в робочий день з початком показу після 18:00.

Комітет рекомендує Верховній Раді ухвалити законопроєкт №9432 у другому читанні та в цілому.

Як повідомляв ІМІ, 22 листопада 2023 року Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №9432 про застосування англійської мови в Україні.

Законопроєкт офіційно закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначає категорії посад, кандидати на обіймання яких зобовʼязані володіти англійською мовою, унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів державної влади, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоровʼя тощо.

Метою ухвалення законопроєкту є підвищення рівня конкурентоспроможності України, зростання її інвестиційної та туристичної привабливості, розширення застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя та створення сприятливих умов для її опанування громадянами України.

28 червня 2023 року Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9432 “Про застосування англійської мови в Україні”, який пропонує закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

У розділі законопроєкту про використання англійської мови у сфері культури йдеться про те, що іноземні фільми, мовою оригіналу яких є англійська, мають демонструватися в кінозалах мовою оригіналу із субтитруванням державною мовою. Ця норма викликала неоднозначну реакцію в суспільстві через ризик, що вона знищить сферу українського кінодубляжу.

Проте під час голосування за основу норма про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу із субтитруванням українською була вилучена рішенням комітету.

Liked the article?
Help us be even more cool!