ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Молдові заблокують 31 портал, більшістю з яких керують з РФ

Фото – oda.zht.gov.ua
Фото – oda.zht.gov.ua

У Молдові заблокують 31 інтернет-портал, з яких 21 керують з Росії. Указ про блокування 30 жовтня підписала Служба інформації та безпеки Молдови, розповів голова служби Олександр Мустяце сьогодні на брифінгу, повідомляє Newsmaker.

“Очевидно, що в національному медіапросторі можна поставити знак рівності між злочинною групою Плахотнюка та злочинною групою Шора. Їхні дії в сукупності з усім гібридним арсеналом Росії спрямовані проти Молдови. Сьогоднішнім рішенням Нацкомісії щодо НС держава захищає наш інформаційний простір”, – сказав він.

Указ з інформацією про те, які портали заборонили в Молдові, він пообіцяв опублікувати протягом дня.

Раніше він повідомив, що в Молдові на час надзвичайної ситуації заблокують шість телеканалів. Йдеться про Orizont TV, ITV, Prime, Publika, Canal 2 та Canal 3.

Як повідомляв ІМІ, 24 жовтня в Молдові вирішили заблокувати 22 інтернет-портали з Росії. Зокрема, RT, “Звєзда”, “Царьгород”, НТВ, ВДТРК, Рен-ТВ, “Мир”, РТР-Планета, “Вести”, ТВЦ, “Спас-ТВ” та інші.

З Молдови 13 вересня депортували керівника підконтрольного Кремлю видання “Sputnik-Молдова” Віталія Денісова, заборонивши в'їзд до країни на 10 років “у зв'язку з його втручанням у внутрішні справи Молдови, що створює загрозу інформаційній безпеці країни”.

Молдова регулярно блокує сайти російських пропагандистських медіа. Зокрема, були заблокували п’ять сайтів російського державного пропагандистського медіа Sputnik. Раніше спецслужба розпорядилася заблокувати в Молдові портали sputnik.md, gagauznews.md, ehomd.info, rta.md, moldnod.ru та деякі інші. Після блокування Sputnik запустив нові сайти.

2 березня 2022 року ЄС терміново зупинив мовлення російських державних ЗМІ Sputnik і RT / Russia Today на території Євросоюзу.

2 червня 2022 року парламент Молдови ухвалив закон про боротьбу з дезінформацією та пропагандою, згідно з яким не менш ніж половина контенту, що закуповується за кордоном, має бути з країн ЄС, США, Канади.

Liked the article?
Help us be even more cool!